باران در بعضی نقاط کشور، کاهش دما در شرق

باران در بعضی نقاط کشور، کاهش دما در شرق

حیوان خانگی بگیر: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از روند افزایشی دما در سواحل شمالی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید همین طور کاهش دما در نوار شرقی کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور اظهارکرد: از امروز تا پنجشنبه (۵ تا ۷ مهرماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار می یابد. وزش باد در شرق و شمال شرق کشور کاهش پیدا می کند خصوصاً در سواحل شمالی روند افزایش نسبی دما حاکم می شود.

وی افزود: پنجشنبه(۷ مهرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات استانهای هرمزگان، جنوب سیستان وبلوچستان و کرمان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد و جمعه (۸ مهرماه) با گذر موج تراز میانی از شمال شرق کشور در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و در ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران و سمنان ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود و ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شمال هرمزگان، و جنوب کرمان و سیستان وبلوچستان نیز افزایش ابر و رگبارورعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: شنبه ( ۹ مهرماه) بارش و وزش باد در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران و سمنان ادامه خواهد داشت همین طور وزش باد شمالی همراه با کاهش نسبی دما در نوار شرقی کشور خصوصاً در منطقه زابل بیشتر می شود و سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی در این منطقه خواهد شد.

به گفته ضیاییان یکشنبه (۱۰ مهرماه) بارش در نوار شمالی کشور کاهش پیدا می کند و ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۶ مهرماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۷ مهرماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۵و ۶ مهرماه) اهواز با دمای ۳۹ و۳۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1401/07/06
12:29:23
5.0 / 5
98
تگهای خبر: آسمان , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است