مطالعات نشان می دهد؛

سبک زندگی سالم راز افزایش طول عمر

سبک زندگی سالم راز افزایش طول عمر

به گزارش حیوان خانگی بگیر، یک مطالعه جدید نشان داده است که تغذیه خوب و ورزش می تواند سبب افزایش طول عمر شود، و این مورد برای افراد سابقاً سیگاری هم صادق است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند که از حدود ۱۶۰ هزار سیگاری سابق، کسانی که ورزش می کردند، غذای سالم می خوردند و الکل نمی نوشیدند، در مقایسه با همتایان خود که عادات کمتر سالمی داشتند، در خلال چند دهه آینده کمتر با احتمال مرگ روبرو بودند.
به خوبی مشخص شده است که وقتی افراد سیگاری، این عادت را ترک می کنند، فواید سلامتی آن بسیار زیاد است و با کاهش خطر ابتلاء به سرطان های مختلف، بیماری های ریوی، بیماری های قلبی و سکته روبرو هستند. اما خطر مرگ زودرس در افراد سیگاری سابق نسبت به افرادی که هیچگاه سیگار نکشیده اند، بیشتر است.
محققان می توانند این شکاف را با ایجاد تغییرات دیگری در سبک زندگی کاهش دهند.
مطالعه جدید که توسط محققان مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده انجام شد، حدود ۱۶۰ هزار سیگاری سابق ۵۰ تا ۶۹ ساله را مورد بررسی قرار داد.
در طول ۱۹ سال بعد، بیشتر از ۸۶۰۰۰ شرکت کننده در این مطالعه جان خویش را از دست دادند. اما کسانی که در ابتدا عادات سبک زندگی سالم تری را گزارش کردند، بیشتر احتمال داشت زنده بمانند.
به طور میانگین، سیگاری های سابقی که وزن سالمی داشتند و سفارش های در ارتباط با رژیم غذایی، ورزش و نوشیدنی ها را دنبال می کردند، در مقایسه با سیگاری های سابق که هیچ یک از این موارد را نداشتند، ۲۷ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بودند.
«ماکی اینو چوی»، محقق ارشد این مطالعه، اظهار داشت: «هر چه افراد بیشتر از این سفارش ها پیروی کنند، بهتر است. اما به نظر می آید که حفظ حتی یک عادت سالم فوایدی را به همراه دارد.»
وی اضافه کرد: «برای مثال، سیگاری های سابق که به سفارش های ورزشی پایبند بودند، در مقایسه با کسانی که بیشتر از همه بی تحرک بودند، ۱۷ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در طول دوره مطالعه قرار داشتند.»


منبع:

1401/07/10
11:05:30
5.0 / 5
182
تگهای خبر: بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است