سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش غلظت آلاینده ها درهوای تهران و کرج

افزایش غلظت آلاینده ها درهوای تهران و کرج

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی کشور نسبت به  افزایش غلظت آلاینده ها در تهران و کرج و وزش باد و افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور هشدار داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ نسبت به پایداری نسبی هوا، سکون نسبی و افزایش غلظت آلاینده های جوی از یک شنبه(۲۲ آبان ماه) تا اوایل وقت دوشنبه (۲۳ آبان ماه) در تهران و کرج آگاهی داد.
در این شرایط جوی افزایش شاخص کیفیت هوا دور از انتظار نیست.
سازمان هواشناسی مدیریت بهینه در استفاده از سوخت های فسیلی، کاهش تردد غیر ضروری و حرکات ورزشی در فضای باز خصوصاً برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماریهای قلبی و تنفسی را سفارش می کند.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری از وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی ۱ تا ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲ متر آگاهی داد.
این مخاطرات در روز شنبه (۲۱ آبان ماه ) در خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، روز یکشنبه (۲۲ آبان ماه) در خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان و روز دوشنبه (۲۳ آبان ماه) در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان احتمال می رود.
براثر این مخاطرات احتمال لطمه به تورهای صیادی و قفس ها، اختلال در تردد با قایق های تفریحی و شناورهای سبک و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی وجود دارد.
محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه جهت دوری از خسارت در کارهای دریایی همچون سفارش های سازمان هواشناسی است.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/08/22
08:11:29
5.0 / 5
81
تگهای خبر: آب , بیماری , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است