رئیس كمیسیون بهداشت مجلس:

سوء مدیریت دولت و مجلس در زمینه بهداشت با فوریت چاره اندیشی شود

سوء مدیریت دولت و مجلس در زمینه بهداشت با فوریت چاره اندیشی شود

به گزارش حیوان خانگی بگیر، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از سوء مدیریت ها در حوزه بهداشت و درمان، مجلس و دولت را برای اصلاح امور و بهبود عرضه خدمات به مردم دعوت کرد.حسینعلی شهریاری در حاشیه افتتاح لابراتوار جامع سلامت اردبیل در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از مهرماه سال قبل مدام در جلسات ستاد کرونا به سران سه قوه و دیگر مسئولان گوشزد کردیم که طرح «دارویار» با مشکلات جدی روبه رو است و کشور در پاییز و زمستان امسال با مشکلات و گرفتاری های گوناگون تامین دارو روبه رو خواهد شد.
وی اشاره کرد: در جلسات مکرر به مسئولان اعلام کردیم که در این عرصه تصمیم گیری معقول و منطقی به کار گیرند تا با رفع سوء مدیریت ها، مردم در تامین داروی خود گرفتار مشکل نشوند.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در جلسات علنی مجلس و جلساتی که با دولتی ها داشتیم بارها بصورت شفاف ایرادات و اشکالات طرح «دارویار» را به مسئولان اعلام کردیم ولی گوش شنوایی در این عرصه وجود نداشت و امروز خلأها و نارسایی ها در این عرصه مشهود شده است و مردم در تامین داروی خود با مشکلات و گرفتاری های مختلفی روبه رو هستند.
شهریاری اضافه کرد: هیچ نوع خلأ قانونی در اجرای قوانین وجود ندارد و مسئولان با سوء مدیریت بر دامنه مشکلات افزوده اند و باید در این عرصه تصمیم گیری ها مورد بازبینی قرار گیرند.
اجرای پزشک خانواده در ۲ استان نارضایتی ها را بدنبال داشت
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد اجرای طرح پزشک خانواده نیز اشاره کرد: هر چند قوانین مختلفی دراین زمینه وجود دارد ولی عزم جدی و اراده ملی برای اجرای این طرح نیاز است تا با تامین منابع مالی و همراهی کادر بهداشتی و درمانی شاهد اجرائی شدن این طرح باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در ۲ استان مازندران و فارس اجرای آزمایشی طرح پزشک خانواده را شاهد بودیم که با نواقصات و اعتراض هایی روبه رو شد به شکلی که خود مردم نیز از اجرای آن ناراضی بودند.
شهریاری بیان کرد: تا آن زمان که برای پزشک عمومی ما حقوق و منابع درآمدی مناسب تدارک دیده نشود و کادر درمانی و بهداشتی از دغدغه های معیشتی خلاصی پیدا نکنند، اجرای این طرح بطور قطع با نارسایی ها روبه رو خواهد شد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: خیلی از پزشکان و پرستاران ما در سالهای اخیر به دلیلهای مختلف مهاجرت کردند که یکی از عوامل اصلی آن بی توجهی و غفلت به این حوزه است که بطور قطع دولت و مجلس با سوء مدیریت در زمینه سلامت مردم زمینه ساز اقداماتی هستند که به هیچ وجه معقول و منطقی به نظر نمی رسد.
شهریاری در مورد استیضاح وزیر بهداشت و درمان نیز اشاره کرد: دراین زمینه هنوز تصمیم گیری نشده و نمی توانم بصورت شفاف پاسخگو باشم.
وی در مورد استخدام نیرو اظهار داشت: مجلس نمی تواند دولت را مکلف به جذب نیرو بکند چونکه شورای نگهبان به خاطر بار مالی ایرادی را به این طرح می گیرد ولی قرار شده ۳۷ هزار کادر بهداشتی و درمانی بوسیله قانونی استخدام شده و جذب وزارت بهداشت و درمان شوند.
شهریاری اضافه کرد: در مورد تعرفه پرستاران نیز پیگیری های خوبی را در مجلس و دولت انجام دادیم و قرار شده رییس جمهور دستور لازم را برای اجرای این طرح ارایه کنند.


منبع:

1401/09/03
16:35:51
5.0 / 5
101
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است