ادامه تنفس هوای مطلوب در پایتخت

ادامه تنفس هوای مطلوب در پایتخت

حیوان خانگی بگیر: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (24 دی ماه) در وضعیت قابل قبول است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز با وجود جو نسبتاً پایدار و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته که ناشی از کاهش تردد خودرو ها است.

با حاکمیت پایداری و سکون جو در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد.

شکل گیری ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا اواخر وقت شنبه از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۵ دی ماه) همراه با بارش پراکنده تاحدودی سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد، بااین حال باتوجه به عدم وزش باد مؤثر همزمان با ترافیک صبحگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی از مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

عدم وزش باد مؤثر با وجود ادامه بارش در طول روز تاحدودی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.

با استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت یکشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۷۴ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول بود.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
1401/10/24
15:23:49
5.0 / 5
217
تگهای خبر: بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است