بارش برف و باران در غالب نقاط کشور

بارش برف و باران در غالب نقاط کشور

حیوان خانگی بگیر: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارندگی در بیشتر نقاط کشور، افزایش نسبی دما در تمام نقاط همین طور ادامه آلودگی هوا در شهرهای صنعتی آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور اظهار نمود: چهارشنبه (۵ بهمن) در استانهای فارس، بوشهر، نیمه غربی کرمان و هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان و ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی و بارش پیش بینی می شود.

وی افزود: در مناطق گرمسیر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و مرتفع برف مورد انتظار است. شرق خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد بود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه (۶ بهمن) علاوه بر مناطق ذکر شده گستره بارش کل استانهای کرمان، هرمزگان، یزد و مناطقی از آذربایجان غربی و کردستان را نیز شامل می شود.

وی اضافه کرد: جمعه (۷ بهمن) از مقدار بارندگی در نیمه جنوبی کشور کم می شود فقط در مناطقی از استان کرمان، هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ارتفاعات زاگرس در کردستان، همدان و مرکزی ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیاییان اظهار داشت: شنبه(۸ بهمن) در ارتفاعات کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، ابرناکی، رگبار باران و برف و وزش باد رخ می دهد. در نوار شرقی نیز وزش باد افزایش خواهد یافت و به تدریج در نوار غربی کشور روند افزایش نسبی دما حاکم می شود همین طور پس از ظهر در بعضی نقاط شمال غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده باران و برف انتظار می رود.

وی اضافه کرد: یکشنبه (۹ بهمن) در کل کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد و با گذر امواج تراز میانی جو در مناطقی از شمال غرب، غرب دامنه های جنوبی البرز و در نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان ابرناکی و بارش باران و برف پیش بینی می شود.

ضیاییان افزود: تا روز جمعه در سواحل غربی خرز نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: تا روز شنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلودگی هوا ادامه می یابد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۶ بهمن )صاف تا کمی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۵ و روز جمعه ( ۷ بهمن ) کمی ابری تا نیمه ابری و غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا( ۵ و ۶ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۰ و ۱۹ درجه سانتیگراد گرمترین و زنجان بادمای ۱۲- و ۱۱- و شهر کرد با دمای ۱۱- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.
1401/11/05
12:22:08
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است