یافته محققان دانماركی؛

نقص مادرزادی قلبی به باروری لطمه نمی رساند

نقص مادرزادی قلبی به باروری لطمه نمی رساند

حیوان خانگی بگیر: مطالعه ای در دانمارک نشان میدهد زنان و مردانی که با نقایص قلبی ساده یا متوسط متولد می شوند، بیش از دیگران در بزرگسالی با مشکل ناباروری روبرو نیستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، این نخستین مطالعه ای است که خطر ناباروری را در بین زنان و مردان مبتلا به نقص مادرزادی قلبی بررسی می کند و به بیمارانی که نگران این هستند که اگر تصمیم به تشکیل خانواده بگیرند چگونه ممکنست بر باروری آنها تأثیر بگذارد، اطمینان خاطر می دهد.
دکتر «لوئیز اودهولم»، نویسنده اصلی این مطالعه از بیمارستان دانشگاه کپنهاگ دانمارک، اظهار داشت: «با وجود پیشرفت در درمان، تعداد بیشتری از کودکان متولد شده با نقص قلبی تا بزرگسالی زندگی می کنند. اما اطلاعات کمی در مورد باروری زنان و مردانی که با نقایص قلبی متولد می شوند، وجود داشت.»
او اظهار داشت: «توانایی تشکیل خانواده برای بیشتر افراد از اولویت بالایی برخوردارست. بنابراین، ما می خواستیم ارزیابی نماییم که آیا این بیماران نسبت به سایر افراد باروری کمتری دارند تا به آنها در برنامه ریزی حاملگی کمک نماییم.»
محققان سوابق حدودا ۱.۴ میلیون نفری را که میان سالهای ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۰ متولد شده اند، تحلیل و بررسی کردند. از ۸۶۷۹ نفری که با نقص در قلب یا رگ های خونی اصلی متولد شده اند، ۵۱ درصد دارای نقص ساده، ۳۴ درصد دارای نقص متوسط و بقیه دارای نقص پیچیده یا نامشخص بودند.
در میان مردان مبتلا به نقایص قلبی، ۳.۲ درصد با ناباروری تشخیص داده شدند، در صورتیکه ۳.۶ درصد مردان بدون نقص گرفتار ناباروری شده بودند. در بین زنان، ۴.۷ درصد مبتلا به نقص قلبی با ناباروری تشخیص داده شدند، در صورتیکه ۵.۶ درصد زنان بدون نقص، نابارور بودند.
اما صرف نظر از شدت نقص قلبی، افراد مبتلا به نقایص مادرزادی قلبی که پدر و مادر شده اند، تعداد فرزندانشان برابر با افرادی است که با قلب سالم صاحب فرزند شده اند؛ بطور متوسط حدود دو فرزند.

1401/11/07
19:28:36
5.0 / 5
234
تگهای خبر: پیشرفت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است