ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور

ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور

حیوان خانگی بگیر: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور، ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب و افزایش دما تا دوشنبه (10 بهمن) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره ی شرایط جوی کشور اظهار داشت: امروز (۸ بهمن) در استانهای کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، همین طور دریای عمان، دامنه های زاگرس مرکزی ارتفاعات مرکزی و غربی البرز بارش گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع کشور بارش پراکنده برف و مه آلودگی رخ می دهد.

وی اضافه کرد: از پس از ظهر شنبه با ورود سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب و غرب، بارش در استانهای مرزی این مناطق و برخی مناطق غرب کشور شروع خواهد شد این سامانه در روز یکشنبه(۹ بهمن) در شمال غرب، برخی نقاط غرب و استانهای واقع در دامنه های البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات زاگرس مرکزی سبب بارش برف و باران و وزش باد می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دوشنبه (۱۰ بهمن) گستره فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده در بعضی نقاط جنوب غرب، غرب سواحل دریای خزر، مناطقی از استان اصفهان و به تدریج شمال شرق کشور خواهد بود که سبب بارش برف و باران و در مناطق گرمسیر گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد سبب کولاک برف می شود.

وی اضافه کرد: سه شنبه (۱۱ بهمن) با تشدید فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده بارش دامنه های البرز شرقی در استان سمنان خراسان رضوی و خراسان شمالی را نیز فرا می گیرد. در این روز شدت بارش در استانهای واقع در غرب، مناطق جنوبی استانهای شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی خواهد بود.

به گفته ضیاییان بارش برف در امتداد رشته کوه های البرز و زاگرس خصوصاً در البرز مرکزی و زاگرس در استان کردستان تا چهارمحال و بختیاری نیمه سنگین تا سنگین است. طی روز چهارشنبه (۱۲ بهمن) بارش در شمال غرب تضعیف شده ولی علاوه بر برخی مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی مناطق مرکزی کشور و شمال شرق سواحل شرقی خزر و استانهای فارس و بوشهر نیز بارش خواهند داشت. در این روز شدت بارش در زاگرس مرکزی پیش بینی می شود.

وی افزود: چهارشنبه در مناطق مرکزی و کویری جنوب همین طور در جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور، وزش باد شدید رخ می دهد که در مناطق مستعد و بی بارش خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

ضیاییان اشاره کرد: در غرب کشور تا یکشنبه و در دامنه های جنوبی البرز تا دوشنبه روند افزایش نسبی دما در پیش است و بعد از آن تا پایان هفته کاهش دما رخ می دهد.

وی افزود: امروز خلیج فارس و دریای عمان و یکشنبه شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۹ بهمن ) قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۱۰ بهمن ) ابری و در بعضی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا( ۸ و ۹ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۰ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین و شهر کرد با دمای ۱۷- و ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/11/08
11:30:28
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است