سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد؛

پاندمی کووید ۱۹ به نقطه گذار رسیده است

پاندمی کووید ۱۹ به نقطه گذار رسیده است

به گزارش حیوان خانگی بگیر، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود که پاندمی کووید ۱۹ به یک ˮنقطه گذارˮ رسیده است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، با این وجود، این بدان معنا نیست که وضعیت اضطراری بهداشت عمومی نگرانی بین المللی که توسط این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰ اعلام شده بود، هنوز پایان یافته است.
کمیته اضطراری قوانین بین المللی بهداشت این سازمان هفته گذشته برای بحث در رابطه با کووید ۱۹ تشکیل جلسه داد و در اطلاعیه ای که انتشار یافت، اظهار داشت که از سازمان جهانی بهداشت خواسته است تا «مکانیسم های جایگزینی را برای حفظ تمرکز جهانی و ملی بر کووید ۱۹ پیشنهاد کند».
کمیته مشورتی اعلام نمود که تردیدی وجود ندارد که ویروس در آینده قابل پیشبینی بعنوان یک پاتوژن دائمی در انسان ها و حیوانات باقی بماند، حتی اگر سطوح بالاتر ایمنی در مقابل عفونت یا واکسیناسیون تاثیر آنرا بر بیماری و مرگ محدود کند.
این کمیته اظهار داشت: «به این ترتیب، اقدامات بهداشت عمومی بلند مدت بشدت مورد نیاز است. در حالیکه از بین بردن این ویروس از مخازن انسانی و حیوانی بسیار بعید است، کاهش اثرات مخرب آن بر مرگ و میر قابل دستیابی است و باید همچنان بعنوان یک هدف اولویت دار باشد.»
«تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، اظهار داشت: «کشورها باید به واکسیناسیون مردم ادامه دهند. آنها باید واکسن های کووید ۱۹ را در مراقبت های معمول بگنجانند.»
تدروس اضافه کرد: «کشورها همینطور باید نظارت بر بیماری ها را بهبود بخشند، سیستم مراقبت بهداشتی قوی را حفظ کنند، با اطلاعات نادرست مبارزه کنند و خطر را در هنگام ایجاد تغییرات در الزامات سفرهای بین المللی ارزیابی کنند.»
او تصریح کرد: «پیام من روشن است: این ویروس را دست کم نگیرید. ما را غافلگیر کرده و خواهد کرد، و به کشتار ادامه خواهد داد، مگر این که برای رساندن ابزارهای بهداشتی به افرادی که به آنها نیاز دارند، اقدامات بیشتری انجام دهیم.»


منبع:

1401/11/13
16:24:35
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , حیوانات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است