گزارش حیوان خانگی بگیر؛

صنعت تجهیزات پزشکی در راه پیشرفت

صنعت تجهیزات پزشکی در راه پیشرفت

حیوان خانگی بگیر: صنعت تجهیزات پزشکی کشور، اینروزها شاهد یک دورهمی بین المللی است که می تواند فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی های تولید کنندگان داخلی برای ورود به بازارهای منطقه و جهان باشد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، با افتتاح نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و…، در تهران، معاونان وزارتخانه های بهداشت و صمت، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و دست اندرکاران صنعت تجهیزات پزشکی، از نزدیک در جریان پیشرفت های حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی قرار گرفتند. بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، سیدحیدر محمدی معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، جلال غفارزاده مدیرکل تجهیزات پزشکی، سیدحسین صفوی رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، سید مرتضی خاتمی نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، به همراه معاونان و مدیرانی از وزارت صمت، از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند و در جریان پیشرفت صنعت تجهیزات پزشکی کشور قرار گرفتند. سیدحیدر محمدی رییس سازمان غذا و دارو با عنوان این مطلب که بازار ارزی تجهیزات پزشکی کشور سالانه حدود یک میلیارد دلار است، اظهار داشت: بخش زیادی از ارز اختصاص یافته به تجهیزات پزشکی، ارز ترجیحی است. وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی با حضور جمع کثیری از شرکت های داخلی و خارجی، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۴۰ درصد از نیاز کشور به تجهیزات پزشکی در داخل تولید می شود. محمدی اشاره کرد: در عرصه تجهیزات پزشکی سرمایه ای، هم اکنون تولید دستگاه MRI در مراحل مطالعات بالینی است و دستگاه سی تی اسکن با عمق تولید بالای ۵۰ درصد، در کشور درحال ساخت است. همین طور ایران تولید کننده و صادر کننده دستگاه های ونتیلاتور است.
جلال غفارزاده مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، در بازدید از نمایشگاه بر توجه صنعت به عمق تولیدات داخلی اصرار کرد و اظهار داشت: تولیدات داخلی باید از صرف مونتاژ خارج شده و به سمت تولید باکیفیت گام بردارد. وی با اشاره به پشتیبانی از تولیدات باکیفیت، اضافه کرد: عمق تولید باید گسترش پیدا کند، تا جایی که دانش تولید بطورکامل بومی شود. در همین حال، علیرضا چیذری مدیر اجرائی انجمن رفع موانع و انتقال تکنولوژی و دانش های نوین به تولیدکنندگان، تامین کنندگان و متخصصین تجهیزات و ملزومات پزشکی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی و دارویی و خدمات فنی مهندسی و کنترل کیفی ایران، اظهار داشت: افزایش حضور مردم و بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی نسبت به گذشته بطورکامل مشهود است. وی ادامه داد: صف های ثبت نام کنندگان جهت شرکت در کارگاه های آموزشی نمایشگاه که هر روز در عرصه های مختلف کسب وکار برگزار می گردد نیز نشانه استقبال کم نظیر مردم و بازدید کنندگان از نمایشگاه امسال است. همچنین، سید حسین صفوی رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به افزایش کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی اظهار داشت: هیأت امنای صرفه جویی ارزی بزرگ ترین حامی شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور است. وی با اشاره به بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی، گفت: نمایشگاه پررونق است و مشارکت تولید کنندگان را به خوبی می توان با حضور آنها در نمایشگاه احساس کرد. صفوی اضافه کرد: هیأت امنای صرفه جویی ارزی در کنار وظایفی که بر عهده دارد، تامین اقلام راهبردی و حیاتی برای بیماران را انجام می دهد و در این جهت کالاهای خاصی که برای بیماران قلبی و ناشنوا مورد نیاز است، تامین می‎ کند؛ همین طور در کنار آن برای تجهیز بیمارستان ها هم اقدام لازم را انجام می دهد.
وی با عنوان این مطلب که بیش از ۹۰ درصد محصولات تامین شده در سال قبل از سبد تولیدات داخلی بوده است، افزود: هر سال شاهد افزایش کیفیت تجهیزات تولید شده در داخل کشور هستیم و تنها تعدادی از محصولات بوده که همچنان نیازمند واردات آنها هستیم. صفوی با اعلان اینکه بیشتر تجهیزات بیمارستان ها نیز توسط محصولات تولید داخل تامین می شود، تصریح کرد: هیأت امنای صرفه جویی ارزی با خریدهای تجمیعی که از تولیدکنندگان انجام می دهد، بزرگ ترین حامی شرکت های تولید کننده داخلی است. رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: اگر بخواهیم چند سال قبل را بررسی نماییم در عرصه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی توسعه قابل توجهی اتفاق افتاده و امسال در نمایشگاه شاهد محصولاتی هستیم که تکنولوژی بالایی دارند. وی اشاره کرد: تجهیزاتی را مشاهده می نماییم که حتی در دنیا تولیدکنندگان محدودی دارد و محققان ایرانی موفق شده اند به این فناوری ها برسند و تولید این تجهیزات پزشکی را در کشور انجام داده و در بخش تشخیص و درمان آنها را عرضه کنند. صفوی اشاره کرد: هیأت امنای صرفه جویی ارزی بطور کلی در صورتیکه تولیدات داخلی باکیفیت وجود داشته باشد فقط از تولیدات داخل خریداری می کند و برای پشتیبانی از تولید کنندگان اگر محصولی را برای نخستین بار به بازار عرضه نماید باتوجه به فرایندهایی که وجود دارد از روش های خرید بار اول بصورت پیش خرید یا خریدهای حمایتی محصولات آنها را به چرخه درمان وارد میکند. وی اشاره کرد: ما پیوسته درحال گرفتن بازخورد از کیفیت این محصولات هستیم و گزارش آنها را به سازمان غذا و دارو که مرجع تأیید کننده کیفیت محصولات است، اعلام می نماییم. همین طور بصورت پیوسته کیفیت این محصولات درحال افزایش و به روز شدن است. رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: حدودا نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان خرید ما از محل تولیدات داخلی برای تجهیز مراکز درمانی کشور بوده است، در صورتیکه اگر ما می خواستیم از محصولات خارجی خرید نماییم این عدد شاید بیش از ۶ هزار میلیارد تومان می شد. در همین حال، بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، در بازدید از نمایشگاه، یکی از نیازهای اصلی وزارت بهداشت را تجهیزات پزشکی و توسعه و بروزرسانی فناوری های در رابطه با آن عنوان نمود و اظهار داشت: توسعه و صادرات محصولات دانش بنیان حوزه سلامت از عرصه هایی است که ایران می تواند سرآمد منطقه باشد.

1402/03/08
14:04:35
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پیشرفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است