کیفیت قابل قبول هوای تهران بعد از ۳ روز

کیفیت قابل قبول هوای تهران بعد از ۳ روز

حیوان خانگی بگیر: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت بعد از سه روز متوالی که در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بود، در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، عدم وزش باد مؤثر تا بامداد امروز (۱۵تیرماه) و افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.
با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هرچند باتوجه به افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد. وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه (۱۵تیرماه) سبب کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
فردا (جمعه ۱۶ تیر) کاهش تردد خودرو ها در بامداد روز تعطیل سبب کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، با اینحال احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نخواهد بود.
ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه (۱۶تیر) سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
گفتنی ست که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1402/04/16
13:16:06
5.0 / 5
296
تگهای خبر: تولید , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است