ثبت گرمترین هفته تیر ماه طی هفته آینده در کشور

ثبت گرمترین هفته تیر ماه طی هفته آینده در کشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام نمود که در هفته آینده گرمترین هفته تیرماه ثبت خواهد شد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درمورد وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز (۱۶ تیرماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و جوی آرام برقرار است اما فقط در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان مازندران و ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان در ساعات پس از ظهر افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می دهد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: جمعه (۱۶ تیرماه) در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، نواحی مرکزی کشور شامل استانهای مرکزی، قم، اصفهان و یزد وزش باد شدید و در بعضی مناطق خیزش گردوخاک رخ می دهد.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: شنبه، یکشنبه و دوشنبه (۱۷ تا ۱۹ تیرماه) در کشور جوی آرام و آسمانی صاف و آفتابی پیشبینی می شود و سه شنبه (۲۰ تیرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
ضیاییان افزود: طی پنج روز آینده در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در بعضی مناطق گردوخاک انتظار می رود بخصوص در نوار شرقی کشور و منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پدیده غالب است.
وی تصریح کرد: هفته آینده به طور کلی انتظار می رود گرم ترین هفته تیر ماه باشد همینطور طی روزهای جمعه تا یکشنبه (۱۶ تا ۱۸ تیرماه ) در شمال غرب و غرب کشور شاهد افزایش دما هستیم. برای غرب سواحل خزر ثبات نسبی دمای هوا طی پنج روز آینده و برای شرق سواحل افزایش دما به یژه در ایام شنبه و یکشنبه (۱۷ و ۱۸ تیرماه) در جنوب غرب ماندگاری هوای گرم، ثابت بودن دمای هوا و برای دامنه های جنوبی البرز نواحی مرکزی کشور، شمال شرق، شرق و جنوب شرق تا سه شنبه(۲۰ تیرماه) روند افزایش دمای هوا پیشبینی می شود.
وی درمورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، توضیح داد: آسمان تهران فردا ( ۱۷تیرماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ( ۱۸ تیر) صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
منبع:

1402/04/17
09:30:37
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آسمان , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است