هشدار گرمای شدید در آلمان و اتریش

هشدار گرمای شدید در آلمان و اتریش

حیوان خانگی بگیر: دولت آلمان روز گذشته (جمعه) به افراد مسن، بیماران، زنان حامله و والدین دارای فرزندان خردسال هشدار داد که باتوجه به پیش بینی افزایش شدید دما در آخر هفته، بدنبال امکانی برای سپری کردن اینروزها در محلهای خنک باشند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از یورونیوز، آژانس هواشناسی آلمان پیشبینی کرده است که دما در غرب این کشور طی اینروزها تا ۳۵ درجه سانتیگراد افزایش یابد. به قول این سازمان، گرما تا روز یکشنبه به سمت شرق گسترش خواهد یافت و به حداکثر ۳۷ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
وزارت بهداشت آلمان از مردم خواست که در خانه بمانند، مایعات به اندازه کافی بنوشند و از فعالیتهای شدید بخصوص در طول روز اجتناب کنند.
در اتریش نیز انتظار می رود دمای هوا در روز دوشنبه به ۳۵ درجه سانتی گراد برسد. بنابراین یک خط تلفن رایگان دایر شده است تا شهروندان در صورت نیاز راهنمایی هایی لازم درباره ی نحوه مقابله با گرما را دریافت نمایند.
علاوه بر این یک طرح حفاظت در مقابل گرما در «کارینتیا»ی اتریش برای زیر نظر داشتن وضعیت سلامت افراد در بیش از ۹۰۰ خانه مراقبتی، بیمارستان و سایر محل ها به اجرا گذاشته شده تا افرادی که امکان دارد بخصوص در مقابل دمای بالا لطمه پذیر باشند، شناسایی شوند.
مقامات همین طور تاکید کرده اند که «فقط انسان ها نیستند که باید از گرما محافظت شوند.»
«بیته پرتنر»، یک مقام بهداشتی این منطقه اظهار داشت: به چهارپایان خود آب کافی بدهید، مطمئن شوید که جایی در سایه دارند و خطر رها کردن حیوانات در ماشین را دست کم نگیرید. برای اینکه حتی چند دقیقه غفلت می تواند عواقب جدی داشته باشد.
هر ساله هزاران نفر در سرتاسر اروپا بر اثر موج گرما جان خودرا از دست می دهند؛ مشکلی که به قول کارشناسان با تغییرات آب و هوایی تشدید خواهد شد.1402/04/18
08:59:53
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آب , بهداشت , حفاظ , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است