محققان كانادایی می گویند؛

آب و هوای گرم تر به معنای بدتر شدن قوه بینایی است

آب و هوای گرم تر به معنای بدتر شدن قوه بینایی است

به گزارش حیوان خانگی بگیر، تحقیقات جدید نشان داده است سالمندانی که در مناطق گرم تر زندگی می کنند، نسبت به افرادی که در مکانهای خنک تر زندگی می کنند، بیشتر در معرض صدمه دیدگی جدی بینایی هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، بر مبنای مطالعه جدیدی که روی ۱.۷ میلیون نفر انجام شد، زندگی در مناطق با دمای متوسط ۶۰ درجه فارنهایت یا بالاتر، احتمال نابینایی یا مشکل بینایی حتی با عینک را زیاد می کند.
«اسمه فولر تامسون»، محقق و مدیر مؤسسه دوره زندگی و پیری دانشگاه تورنتو کانادا، می گوید: «این ارتباط بین اختلال بینایی و دمای متوسط شهرها بسیار نگران کننده است.»
وی در ادامه می افزاید: «با وجود تغییرات آب و هوایی، ما انتظار افزایش دمای جهانی را داریم. از اینرو نظارت بر این که آیا شیوع اختلال بینایی در میان افراد مسن در آینده افزایش خواهد یافت خیلی مهم است.»
بر اساس این مطالعه، در مقایسه با افرادی که در شهر های با دمای متوسط کمتر از ۵۰ درجه فارنهایت زندگی می کردند، احتمال اختلال شدید بینایی برای کسانی که در شهر های با دمای متوسط ۵۰ تا ۵۴.۹۹ درجه زندگی می کردند، ۱۴ درصد بیشتر بود.
این خطر برای کسانی که در مکان هایی که میانگین دمای آن ۵۵-۵۹.۹۹ درجه است، ۲۴ درصد بیشتر بود. برای کسانی که در مناطق گرم تر زندگی می کنند، احتمال از دست دادن بینایی ۴۴ درصد بیشتر بود.
محققان ارتباط قوی تری را در سنین ۶۵ تا ۷۹ سال نسبت به افراد ۸۰ سال به بالا و برای مردان در مقایسه با زنان پیدا کردند.
به گفته محققان، معلوم نیست چرا دما چنین تأثیری بر بینایی دارد.
محققان خاطرنشان کردند که دلایل بالقوه این ارتباط می تواند افزایش قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش، آلودگی هوا، عفونت ها و کاهش اسید فولیک با افزایش دما است.


منبع:

1402/04/19
18:15:59
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , زندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است