نتایج یك مطالعه نشان می دهد؛

مولتی ویتامین ها در افزایش طول عمر بی تاثیرند

مولتی ویتامین ها در افزایش طول عمر بی تاثیرند

حیوان خانگی بگیر: مطالعه ای متشکل از حدود 400000 نفر نشان میدهد که استفاده از مولتی ویتامین برای مساعدت با عمر طولانی تر، هیچ سودی ندارد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران پی بردند در بین افرادی که سابقه بیماریهای مزمن عمده ندارند، شواهدی برای پشتیبانی از بهبود طول عمر در بین بزرگسالان سالمی که بطور منظم مولتی ویتامین مصرف می کنند، وجود ندارد.
در این مطالعه، پژوهشگران مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده داده های سه مطالعه آینده نگر را با میانگین ۲۷ سال پیگیری تحلیل و بررسی کردند.
بیش از ۳۹۰۰۰۰ بزرگسال سالم در این مطالعات ثبت نام کردند و میانگین سنی آنها در هنگام ورود به مطالعه حدود ۶۱ سال بود. پژوهشگران داده هایی را در مورد مصرف مولتی ویتامین شرکت کنندگان جمع آوری کردند.
در طول حدودا سه دهه پیگیری، حدودا ۱۶۵۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان جان خودرا از دست دادند. حدود ۵۰۰۰۰ مرگ ناشی از سرطان، حدود ۳۵۰۰۰ مرگ ناشی از بیماری قلبی و ۹۲۷۵ مرگ ناشی از سکته مغزی بوده است.
با این حال، گروه تحقیق به هیچ ارتباطی بین مصرف مولتی ویتامین و احتمال مرگ افراد در طول دوره مطالعه پی نبردند.
در واقع، پژوهشگران خاطرنشان کردند: «ما دریافتیم که مصرف روزانه مولتی ویتامین در مقابل عدم استفاده با ۴ درصد خطر مرگ و میر بیشتر مرتبط است».
تیم تحقیق اشاره کرد که یافته های جدید بعد از چند مطالعه که هیچ فایده ای از استفاده از مولتی ویتامین برای کاهش خطر بیماریهای قلبی عروقی، سرطان یا مرگ و میر گزارش نکرده اند به دست آمده است.
در حالی که این مطالعه هیچ اثری از مولتی ویتامین ها بر احتمال مرگ سریع افراد نشان نداد، تیم تحقیقاتی اصرار کرد که "ما نمی توانیم این احتمال را که مصرف روزانه مولتی ویتامین ممکنست با سایر نتایج سلامت در رابطه با افزایش سن ارتباط داشته باشد، منع نماییم."


منبع:

1403/04/17
12:14:51
5.0 / 5
94
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است