كلانتری اعلام كرد:

هوای پاك در گرو ورود صنایع به صنعت سبز

هوای پاك در گرو ورود صنایع به صنعت سبز

حیوان خانگی بگیر: تهران-رییس سازمان حفاظت محیط زیست بااشاره به اینكه امیدواریم تا آخر دولت دوازدهم صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت جزو صنایع سبز قرار گیرند، اظهار داشت: اگر صنایع وارد صنعت سبز نشوند در كلانشهرها هوای پاك نخواهیم داشت.


به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دكترعیسی كلانتری امروز دوشنبه در نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز به تلاش های دولت روحانی برای حفظ محیط زیست اشاره نمود و اضافه كرد: ۸۰ درصد آلودگی هوا مربوط به صنایع متحرك مانند خودرو و سوخت های فسیلی است.
وی ادامه داد: محیط زیست وضعیت خویی ندارد و اگر تمام مردم برای حفظ آن تلاش نكنند دولت و سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به حل آن نخواهد بود.امیدواریم هیچ وقت مجبور به تعطیل كردن صنایع آلاینده نباشیم.
معاون رئیس جمهوری همینطور با اشاره به مشكل كم آبی دركشورافزود: مقرر است حداقل حدود ۷۰۰هزار هكتار از اراضی كشاورزی از زیر كشت بهاره خارج شود. همینطور توسعه فضای سبز متوقف و بخش عمده چمن كاری در شهرها حذف می گردد.
كلانتری تصریح كرد: خوزستانی ها به دلیل گرد و غبار در بعضی مواقع تا چندین روز از منازل خارج نمی شوند، در صورتی كه این ریزگردها منشا داخلی دارند و هنوز منشا خارجی وارد كشور نشده كه به نظر می رسد از نیمه دوم فروردین وارد كشور می گردد.
وی اظهار نمود: محیط زیست كشور در لبه حركت می كند و وضعیت مناسبی ندارد، در پنج ماه گذشته بیش از ۱۰ روز مدارس تعطیل شد، همینطور بنا بر اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی سالانه ۲۵ هزار نفر جان خویش را به دلیل آلودگی هوا از دست می دهند.
كلانتری با اشاره به كاهش بارش در كشور اظهار داشت: بارش ها كه بخشی از خطای ما انسان ها را پوشش می داد و آلودگی ها را كم می كرد اكنون در بدترین شرایط قرار دارد، امسال نسبت به ۵۰ سال قبل بیش از ۶۱ درصد از متوسط بارش ها كاهش داشته است.
معاون رییس جمهوری تصریح كرد: امیدواریم سال اینده شاهد حضور صنایع سبز بیشتری باشیم.
نوزدهمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز به منظور تشویق واحدهای صنعتی و خدماتی كه در جهت حفظ محیط زیست اقدامات برجسته ای انجام داده اند و همینطور ترویج فرهنگ زیست محیطی در میان واحدهای صنعتی و خدماتی كشور و انتقال تجارب مدیران موفق در زمینه كنترل و كاهش آلاینده های زیست محیطی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید.
9014**1440


1396/12/01
16:25:44
5.0 / 5
2359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است