پیش بینی هواشناسی:

كشور تا 4 روز آینده بارانی است

كشور تا 4 روز آینده بارانی است

حیوان خانگی بگیر: تهران- سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: پیش بینی می گردد تمام كشور در سه تا چهار روز آینده بارانی باشد.


مسعود حقیقت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: پیش بینی شده از ظهر امروز در ارتفاعات شرق استان خوزستان، ارتفاعات جنوب لرستان، كهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراكنده و برف رخ دهد.
وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز با گسترش بارش ها در ارتفاعات زاگرس و استان های واقع در غرب زاگرس، بارش های پراكنده باران یا برف پیش بینی شده و فردا ( پنج شنبه) این سامانه تقویت می شود، به صورتی كه گستره بارش ها به سمت نیمه غربی، دامنه های جنوبی البرز، نواحی مركزی و بخش هایی از جنوب البرز می رود كه تهران را هم شامل می گردد.
حقیقت اظهار داشت: همینطور نواحی مركزی و بخش هایی از نواحی جنوبی كشور را در بر می گیرد و بارش در شمال غرب، ارتفاعات غرب و دامنه های زاگرس به شكل برف خواهد بود.

*** تهران بارانی می گردد
وی اظهار نمود: انتظار داریم تهران از فردا تا جمعه شاهد بارش باران باشد كه البته شدت بارش در پایتخت در روز جمعه بیشتر می گردد.

*** وقوع رعد و برق در مناطق جنوبی
حقیقت اظهار داشت: همینطور انتظار داریم در بعضی از مناطق جنوب و جنوب غرب كشور هم بارش ها گاهی با رعد و برق همراه باشد كه می تواند در بعضی از مواقع رعد و برق های شدیدی به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به این كه روز جمعه بیشتر استان های كشور بارش پراكنده خواهند داشت اضافه كرد: سامانه بارشی به داخل كشور نفوذ می كند و در خیلی از مناطق كشور بارش پراكنده را به شكل باران و ارتفاعات به شكل برف به دنبال خواهد داشت كه بیشترین میزان روز جمعه در استان های شمال غرب و ارتفاعات البرز رخ می دهد.

*** بارش برف در ارتفاعات دنا از ظهر امروز
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور كشور اظهار داشت: در یاسوج از بعدازظهر امروز انتظار بارش باران و برف داریم و در ارتفاعات دنا هم از ظهر به بعد بارش برف خواهد داشت.
وی اضافه كرد: بیشینه دمای یاسوج روز گذشته 15 بود و امروز بامداد كمینه دمای آن مثبت 4 گزارش شده است، بیشینه دما در سمیرم روز گذشته 9 درجه و كمینه آن دو درجه بود.

*** سردترین و گرمترین نقاط كشور
حقیقت اظهار داشت: بامداد امروز ورزقان در استان آذربایجان شرقی با دمای منهای 10 سردترین نقطه و راسك، دلگان، نیكشهر و ایرانشهر با 31 درجه در روز گذشته گرمترین نقاط كشور بودند.
به گفته وی، پدیده گرد و غبار در كشور پیش بینی نشده است.

*** بیشترین میزان بارش ها در هفته جاری
وی اظهار نمود: بیشترین بارش ها از ابتدای هفته جاری تا روز گذشته در مریوان در استان كردستان با 167 میلمتر، ایوان در استان ایلام 159، جوانرود در استان كرمانشاه 151، ملكشاهی در استان ایلام 149 و ایلام 148 میلمیتر گزارش شده است.

***بیشینه و كمینه دما و وضعیت هوای استان ها، امروز برحسب درجه سانتی گراد به شرح زیر است:
- اراك 8 بیشینه و كمینه 1، ابری
- بندر عباس 27 و 15، قسمتی ابری
- اردبیل9 و منفی 3، نیمه ابری
- بوشهر 22 و 15، ابری با احتمال بارش
- ارومیه 11 و منفی 2، افزایش ابر
- بیرجند19 و صفر، افزایش ابر
- اصفهان 18 و 3، قسمتی ابری
- تبریز 9 و منفی 1، ابری با احتمال بارش
- اهواز23 و 14، افزایش ابر
- تهران 15 و 5، نیمه ابری
- ایلام13 و 4، صاف
- جزیره ابوموسی 26 و 21، وزش باد
- بجنورد 15 و منفی سه، بارش پراكنده
- جزیره خارك 19 و 16، غبارآلود

**** وضع هوای فعلی خاورمیانه
- ابوظبی 18 درجه/ صاف
- تهران10 درجه/ ابری
- قاهره16 درجه/ نیمه ابری
- امان19 درجه/ مه رقیق
- كویت17 درجه/ ابری
- دوحه۲۰ درجه/ صاف
- مسقط 24 درجه/ نیمه ابری
- ریاض16 درجه/ ابری
- منامه20 درجه/ صاف

علمی 9014**2017


1396/12/02
13:19:11
5.0 / 5
2290
تگهای خبر: بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است