انقراض گونه بزرگی از پنگوئن ها

انقراض گونه بزرگی از پنگوئن ها

به گزارش حیوان خانگی بگیر افزایش دما و صید بی رویه ماهی در آب های بكر قطب جنوب می تواند به ناپدید شدن گونه پنگوئن های پادشاه منجر شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بررسی ها از آن حكایت می كند كه افزایش دما و صید بی رویه ماهی می تواند تا آخر قرن، جمعیت گونه پنگوئن های پادشاه را به سمت منقرض شدن هدایت كند.

كارشناسان اظهار داشتند: گرمای جهانی باعث تغییر محیط زیست شده و شرایطی را فراهم ساخته كه گونه پنگوئن های پادشاه ناپدید خواهند شد یا برای تولید مثل به نقاط دیگر نقل مكان می كنند.

كارشناسان فرانسوی اخطار دادند در صورتیكه اقدامات فوری انجام نشود این گونه جانوری ناپدید می گردد. در واقع اگر اقدامی جهت كنترل یا متوقف كردن گرمای جهانی انجام نشود و سرعت تغییرات ناشی از فعالیت های بشر به همین شكل ادامه پیدا كند اینگونه جانوری در آینده نزدیك ناپدید می گردد.

به گزارش روزنامه گاردین، این یافته ها در بحبوحه نگرانی ها در مورد آینده قطب جنوب به دست آمده است. اوایل ماه هم مطالعه دیگری انجام گرفت كه نشان داد مجموع تغییرات اقلیمی و صید صنعتی، تهدیدی برای جمعیت كریل ها در آب های قطب جنوب است كه تاثیر فاجعه باری بر نهنگ ها، فك ها و پنگوئن ها دارد.
كریل نام راسته ای از سخت پوستان است كه ظاهری همچون میگو دارد و بخش مهمی از زنجیره غذایی آبزیان را تشكیل می دهد. 

1396/12/08
21:39:05
5.0 / 5
2501
تگهای خبر: آب , اقیانوس , انقراض , اقلیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است