تاكید مدیركل محیط زیست استان تهران بر استفاده مجدد از پساب شهری

تاكید مدیركل محیط زیست استان تهران بر استفاده مجدد از پساب شهری

حیوان خانگی بگیر: تهران - مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: بازیافت، بازچرخانی و استفاده مجدد از پساب ها در بخش های صنعت، فضای سبز و باغ های شهر تهران بعنوان یك اولویت در دستور كار است.


كیومرث كلانتری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فقیر بودن كشور از نظر آب و جنگل، اظهار نمود: متوسط آب و جنگل موجود در كشور یك سوم متوسط جهانی است، ازاین رو راهی جز مدیریت منابع آب، استفاده مجدد از آب برای توسعه جنگل و فضای سبز نداریم.
وی با اشاره به اینكه منابع آبی با اولویت مصارف شرب و صنعت توزیع می شود، اضافه كرد: بخش محیط زیست و كشاورزی در اولویت بعدی است و سهم حق آبه های زیست محیطی باید از سهم كشاورزی منظور شود.
كلانتری با تاكید بر استفاده از آب های بازیافتی برای آبیاری فضای سبز و باغ ها، اظهار داشت: حدود 80 درصد از آب مصرفی تبدیل به پساب می شود، ازسوی دیگر با وجود محدودیت آب در كشور ما تنها یك بار از آن استفاده می نماییم، در حالیكه حتی در كشورهای پرآب دنیا هم تصفیه و بازچرخانی آب معمول است.
وی خاطرنشان كرد: بر مبنای قانون شركت های آب و فاضلاب باید پساب آلوده خویش را تصفیه كرده و از تخلیه فاضلاب خام به محیط خودداری كنند.
كلانتری اظهار نمود: شركت آب و فاضلاب استان تهران جهت استفاده مجدد از فاضلاب های شهری این استان برنامه ریزی و اجرای تصفیه خانه ها را شروع كرده كه با عنایت به وجود 22 مدول (فاز) در شبكه فاضلاب تهران، اجرای آن تدریجی و زمان بر خواهد بود كه بستگی به اختصاص بودجه دارد.
این مقام مسئول همینطور هدف استفاده مجدد از پساب های شهری را حفظ محیط زیست و تولید یك منبع آبی جدید دانست و اظهار داشت: پساب های شهری منبعی آلاینده و تهدیدی برای محیط زیست به حساب می آید كه تصفیه آن به پاكسازی محیط كمك می نماید.
وی تصریح كرد: استفاده مجدد از پساب برای همه بخش ها به جز آبیاری سبزی و صیفی مجاز است و به علت احتمال آلودگی و خطر فعلا نمی توانیم استفاده در این بخش را تایید نماییم.
بر اساس این گزارش، هیات وزیران در جلسه عصر یكشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری، با تشكیل كارگروه ملی «سازگاری با كم آبی» به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای سازگاری با كم آبی در مناطق مختلف كشور و اتخاذ تصمیمات مناسب، موافقت كرده است.
پیش از این عیسی كلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به وضعیت بحرانی منابع آبی كشور اخطار داده و خواهان ممنوعیت توسعه فضای سبز در كلانشهرها شده بود.
تهرام/ 9754**1625


1396/12/10
17:15:24
5.0 / 5
2261
تگهای خبر: آب , كشاورزی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است