نهالستان دره شهر به ثمر نشست

نهالستان دره شهر به ثمر نشست

حیوان خانگی بگیر: ایلام - رئیس منابع طبیعی دره شهر اظهار داشت: نهالستان این شهرستان با ظرفیت تولید 50 هزار اصله برای اولین بار به ثمردهی رسید.


آرش مزبانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: نهالستان شهرستان دره شهر امسال برای اولین بار به ثمردهی رسیده است و برای هشت تا 10 نفر اشتغال مستقیم بوجود آورده است.
وی اظهار داشت: این نهالستان دارای 50 هزار اصله نهال انگور، انجیر، لیمو، گل رز، گل محمدی، انار و... بوده و در سطح پنج هزار متر مربع با هدف اشتغالزایی و تامین نهال های باغی در اراضی شیبدار شهرستان با همكاری جهاد كشاورزی و منابع طبیعی شهرستان احداث است.
وی تصریح كرد: توسعه باغات مثمر در اراضی شیبدار به عنوان یكی از اهداف سازمانی جهاد كشاورزی و منابع طبیعی است.
مزبانی عنوان كرد: شهرستان دره شهر با داشتن 76 هزار هكتار عرصه های جنگلی و مرتعی یكی از بزرگ ترین ذخائر جنگلی به حساب می آید و كارشناسان این اداره با مشاركت امور عشایری شهرستان به منظور حفاظت و حراست از عرصه های جنگلی و مرتعی اقدام به بذر پاشی و بذر كاری در دامنه های كبیر كوه كرده اند.
وی اظهار داشت: از اهداف این طرح علاوه بر آموزش عشایر، استفاده از مشاركت و ظرفیت همه جانبه این قشر در جلوگیری از تخریب جنگل ها، حفاظت و احیاء مراتع است.
دره شهر در ۱۳۰ كیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار دارد و با وجود رودخانه بزرگ سیمره یكی از قطب های اصلی كشاورزی در استان ایلام به حساب می آید.
وسعت این شهرستان 102 هزار هكتار است كه از این مقدار 78 هزار هكتار معادل 80 درصد انرا جنگل و مرتع تشكیل می دهد.
سالانه ۱۹۰ هزار تن انواع محصولات كشاورزی در مناطق مختلف این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می گردد.
7177/6119


1396/12/19
17:29:34
5.0 / 5
2260
تگهای خبر: كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است