شرایط جوی كشور در پایان هفته؛

از افزایش دمای سواحل شمالی تا وزش باد شدید در بعضی استانها

از افزایش دمای سواحل شمالی تا وزش باد شدید در بعضی استانها

حیوان خانگی بگیر: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی شرایط جوی كشور تا آخر هفته را شرح داد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این كه بنا به داده ها و نقشه های پیش بینی امروز آسمان كشور صاف است، اظهار نمود: اغلب مناطق كشور امروز افزایش نسبی دما خواهند داشت كه در مناطق شمال شرق و شرق كشور افزایش دما محسوس تر خواهد بود.

وی با اشاره به این كه پس از ظهر فردا موج كم دامنه ای از نوار شمالی عبور می كند، اظهار داشت: عبور این موج همزمان با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر سبب مواج شدن دریا، افزایش ابر، بارش پراكنده و وزش باد نسبتا شدید در شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، نیمه غربی سواحل دریای خزر و دامنه های البرز غربی می گردد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی تصریح كرد: با عبور این موج از اواخر روز چهارشنبه و اوایل وقت پنجشنبه در دامنه های جنوبی البرز مركزی و سواحل شرقی دریای خزر وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه، فردا (چهارشنبه) اول فروردین ماه افزایش نسبی دما در سواحل شمالی رخ می دهد كه از اواخر وقت فردا و طی روز پنجشنبه با تقویت جریانات سرد شمالی، دمای هوا در این مناطق پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس كاسته می شود.

این كارشناس سازمان هواشناسی، اظهار نمود: پنجشنبه در استان های خراسان شمالی، رضوی، شرق سمنان، شرق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی این موج فعال بوده و سبب بارش پراكنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید می گردد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها در مورد هوای تهران طی دو روز آینده، اظهار داشت: آسمان تهران فردا (چهارشنبه اول فروردین ماه) صاف خواهد بود. همینطور وزش باد، در بعد ا ز ظهر افزایش ابر و وزش باد شدید برای روز آینده پیش بینی می گردد. بیشترین و كمترین دمای تهران ۲۵ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. افزون بر این تهران در روز پنجشنبه (دوم فروردین ماه) صاف تا كمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و كمترین دمای تهر ان در روز پنجشنبه ۲۳ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.
1397/01/01
11:24:58
5.0 / 5
2329
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است