تشدید اجرای جریمه 30 هزار تومانی پرتاب زباله در نوروز

تشدید اجرای جریمه 30 هزار تومانی پرتاب زباله در نوروز

حیوان خانگی بگیر: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از اعمال شدید قانون جریمه 30 هزار تومانی پرتاب زباله در روزهای نوروز اطلاع داد.


سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت وگو با ایسنا، آمارها و كشفیات و دستگیری های محیط زیست در روزهای نوروز و روز سیزده بدر نشان داده است كه شكارچیان متخلف كمتر حضور می یابند و دلیل آن حضور گسترده مردم در طبیعت است كه به شكلی بازدارندگی برای شكارچیان متخلف بوجود می آورد.
وی ادامه داد: افزایش تعداد محیط بانان و آمادگی نسبی آنها هم مبحث مهمی است كه از روزهای پایانی اسفند شیفت بندی محیط بانان شروع شده و تا 13 فرودین ادامه خواهد داشت.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بیشترین صدمه محیط زیستی در روزهای نوروز پسماند و زباله ها است. برای همین خودروهایی كه در داخل شهر یا در داخل جاده زباله خویش را از داخل خودرو به بیرون پرتاب كنند؛ جریمه خواهند شد.
سرهنگ محبت خانی با اشاره به اینكه خودوریی كه زباله خویش را بیرون بیاندازد؛ 30 هزار تومان جریمه خواهد شد، اظهار داشت: با سردار مهری-رئیس پلیس راهور ناجا- در این مورد صحبت كرده ام و قرار شده كه این قانون تشدید شود. ایشان هم پذیرفت و استقبال كرد كه یك دستور هوشیاری به كلیه پلیس های راهور در این زمینه داده شود تا به صورت جدی تر نسبت به سال قبل با افرادی كه بخواهند زباله خویش را بیرون بیاندازند؛ مقابله شود.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه پس از آخر تعطیلات نوروز بخصوص پس از سیزده بدر وضعیت پارك ها و طبیعت به علت انباشت پسماند شكل بدی می گیرد، اظهار نمود: این زباله ها معضلات بسیاری برای منابع طبیعی كشور بوجود می آورد و بسیار خطرناك است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: به نیروهای محیط زیست استان ها تاكید شده كه در محل هایی كه تمركز مسافران بالاست حضور یافته و با توزیع بروشور یا راه های دیگر نسبت به خطرات ناشی از پسماند برای طبیعت آگاه سازی كنند.1397/01/02
11:16:03
5.0 / 5
2328
تگهای خبر: محیط بان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است