هوای سنندج برای سومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم قرار گرفت

هوای سنندج برای سومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم قرار گرفت

حیوان خانگی بگیر: سنندج -مسئول روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست كردستان اظهار داشت: هوای سنندج برای سومین روز پیاپی در شرایط ناسالم قرار گرفت و امروز دوشنبه شاخص وضعیت هوا به 160 رسید.


محمد حقمرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: از چند روز پیش وضعیت هوا در خیلی از مناطق كردستان تحت تاثیر پدیده ریزگردها در شرایط ناسالم قرار دارد.
وی افزود: بر مبنای شاخص های سنجش كیفیت هوا، اگر شاخص كیفیت هوا كمتر از 50 باشد هوا پاك، اگر 51 تا 100 باشد هوا سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و بیشتر از 301 خطرناك تلقی می گردد.
حقمرادی یادآوری شد: روز گذشته در سقز میزان ریزگردهای با قطر 10 میكروگرم (pm 10) به هفت برابر حد مجاز رسیده و هوای این شهر را در وضعیت خطرناك قرار گرفت.
وی تصریح كرد: در چنین شرایطی عموم مردم تحت تاثیر آلودگی هوا قرار می گیرند و بهتر است در صورتی كه كار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند و از انجام كارهای همچون ورزش و پیاده روی در فضای باز خودداری كنند.
هواشناسی كردستان اعلام نمود: این موج گرد و غبار كه در بیابان های عراق و سوریه تشكیل شده تا آخر هفته جاری كردستان را تحت تاثیر خود قرار می دهد و باعث ناسالم شدن كیفیت هوا و كاهش دید افقی می گردد.
اداره كل حفاظت محیط زیست استان كردستان در شهرستان های سقز، قروه و سنندج دستگاه سنجش آلودگی و كنترل كیفیت شاخص هوا نصب كرده است.
سنندج با 500 هزار نفر جمعیت مركز استان كردستان است.
3020/1354


1397/01/06
13:01:28
5.0 / 5
2225
تگهای خبر: كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است