هوای ارومیه برای گروه های حساس آلوده است

هوای ارومیه برای گروه های حساس آلوده است

حیوان خانگی بگیر: ارومیه- رئیس اداره محیط زیست ارومیه اظهار داشت: كیفیت هوای ارومیه از نظر میزان ذرات معلق كمتر از 10 میكرون با شاخص 141 برای گروه های حساس ناسالم می باشد.


مختار خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه افزایش این شاخص تا 141 بیشتر مربوط به گرد و غبار محلی است، اظهار نمود: شاخص حد سلامت ذرات معلق كمتر از 10 میكرون در این شهر 100 است.
وی با اشاره به اینكه دلیل اصلی گرد وغبار امروز در ارومیه خشكسالی و نابودی پوشش گیاهی است، اضافه كرد: گرد و غباری كه مبدا آن خارج از كشور است به علت طی مسیر طولانی معمولا كمتر از 2.5 میكرون می باشد.
به گفته وی كیفیت هوای ارومیه از نظر میزان ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون با شاخص 129 هم برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی بیان كرد: كیفیت هوای ارومیه از نظر میزان منوكسیدكربن، ازن، دی اكسیدنیتروژن و دی اكسیدگوگرد پاك و سالم می باشد.
خانی همینطور اعلام نمود كه همزمان با وزش باد در ارومیه تا 24 ساعت آینده شاهد كاهش آلودگی هوا خواهیم بود.
وی از شهروندان خواست تا در صورت مبتلا شدن به بیماری ریوی نظیر آسم و برونشیت و مبتلا شدن به بیماری های قلبی، كودكان و سالمندان و بخصوص زنان آبستن در صورت امكان از منازل خود خارج نشوند و از تردد غیرضروری در فضاهای باز خودداری كنند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا و با عنایت به پیش بینی هواشناسی استان در حالیكه تنها چند روز از تندباد مخرب آذربایجان غربی می گذرد، احتمال وزش باد شدید طی 24 ساعت آینده در ارومیه وجود دارد.
3214/3072


1397/01/09
11:15:12
5.0 / 5
2204
تگهای خبر: بیماری , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است