كبك با شنیدن صدای خود به تله افتاد

كبك با شنیدن صدای خود به تله افتاد

حیوان خانگی بگیر: همدان- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: شكارچی غیربومی كه با پخش صدای ضبط شده پرنده اقدام به زنده گیری پرندگان در ارتفاعات الوند این استان می كرد، دستگیر شد.


جواد نوری اظهر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: گزارش مردمی در خصوص زنده گیری پرندگان به محیط زیست اطلاع رسانی شد و تیمی برای رسیدگی به این گزارش در ارتفاعات روستای برفین حضور بهم رساندند.
وی افزود: تیم یگان حفاظت محیط زیست موفق به دستگیر شكارچی و كشف یك قفس چوبی، یك قطعه كبك زنده، یك قبضه سلاح شكاری خفیف و چند عدد فشنگ شدند.
وی توضیح داد: این شكارچی برای پنهان ماندن از دید ماموران یگان حفاظت محیط زیست اقدام به قرار گرفتن در یكی از دره ها كرده و از جانب دیگر دیواری به ابعاد 2 متر در 2 متر با سنگ بنا كرده بود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان همدان بیان كرد: همینطور این متخلف اقدام به پهن كردن نخ های نامرئی بر روی زمین كرده بود تا تله برای پرندگان قابل روئیت نباشد.
نوری اظهر اضافه كرد: شكارچی برای آسان سازی و سرعت بخشی در فرایند زنده گیری پرندگان، صدای ضبط شده این گونه جانوری را با استفاده از دستگاه ضبط صوت پخش می كرد تا پرنده با فرض وجود هم نوع خود، در آن محدوده به دام نزدیك شود.
وی ادامه داد: با قرار گرفتن طعمه بر روی دام پهن شده، پاهای وی در داخل نخ نامرئی گیر كرده و تلاش اش برای رهایی نافرجام می ماند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست همدان تصریح كرد: شكارچی 61 ساله ابتدا مدعی بود كه برای خرید محصول گردو به این منطقه مراجعه نموده است اما بعد از كشف آلات جرم به انجام تخلف اعتراف كرد.
نوری اظهر با اشاره به اینكه بیشتر افراد برای سرگرمی یا از روی عادت شكار می كنند، افزود: از حدود سه سال پیش شكار ممنوع شده و هیچگونه مجوزی برای این منظور صادر نشده است.
همدان دارای 6 منطقه حفاظت شده و 11 منطقه شكار ممنوع است؛ همینطور طبق مطالعات صورت گرفته در سه دهه اخیر، 40 گونه پستاندار، 181گونه پرنده، 43 گونه خزنده، 39گونه ماهی و چهارگونه 2زیست در این استان شناسایی شده است.
7526/2090


1397/01/20
22:13:59
5.0 / 5
2748
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است