ورود سامانه بارشی جدید به كشور، خیزش گرد و خاك در زابل

ورود سامانه بارشی جدید به كشور، خیزش گرد و خاك در زابل

حیوان خانگی بگیر: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از اواخر وقت امروز، اظهار داشت: از امروز تا فردا در كنار فعالیت سامانه بارشی در غالب مناطق كشور وزش باد شدید در نوار مرزی شرق كشور سبب خیزش گرد و غبار در زابل می گردد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا اظهاركرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۲۱ فروردین) در بخش هایی از جنوب شرق كشور در استان های كرمان، سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد كه احتمال آبگرفتگی معابر و تشدید جریان آب رودخانه ها در این مناطق وجود دارد.

وی اضافه كرد: امروز در جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، بخش هایی از غرب، دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و بخش هایی از غرب یزد افزایش ابر، بارش پراكنده و وزش باد خواهیم داشت.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: انتظار می رود از اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدید از غرب وارد كشور شود كه به تدریج فردا (22 فروردین ماه) در استان های واقع در نوار غربی كشور، بخش هایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و بخش هایی از جنوب شرق كشور در كرمان و شمال هرمزگان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت را باعث می گردد.

به گفته وظیفه، شدت بارش فردا در جنوب آذربایجان غربی، غرب استان های كردستان، كرمانشاه و ایلام و ارتفاعات كرمان پیش بینی می گردد.

وی تصریح كرد: از امروز تا اواخر وقت فردا در شمال شرق، شرق و جنوب شرق كشور بخصوص در نوار مرزی شرق كشور همچون در مناطق زابل وزش باد شدید پیش بینی می گردد كه در بعضی مناطق همراه با خیزش گرد و خاك خواهد بود.

این كارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهار نمود: در روز پنجشنبه (۲۳ فروردین) ضمن تقویت سامانه بارشی، گستره بارش علاوه بر این مناطق، مناطق مركزی، دامنه های البرز غربی و مركزی و بخش هایی از شرق كشور را هم دربرمی گیرد و سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در این مناطق می گردد.

وظیفه در مورد شرایط جوی تهران در ایام آینده اظهار داشت: فردا (22 فروردین ماه) آسمان تهران كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۲۴ و ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد همینطور در روز پنجشنبه (۲۳ فروردین) نیمه ابری دربعضی ساعات همراه با افزایش ابر گاهی وزش باد با احتمال بارش پراكنده خواهد بود و بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز به ۲۷ و ۱۵ درجه سانتیگراد می رسد.
1397/01/21
14:30:24
5.0 / 5
3236
تگهای خبر: آب , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است