محیط بانان كردستان صاحب 44 جلیقه ضد گلوله شدند

محیط بانان كردستان صاحب 44 جلیقه ضد گلوله شدند

حیوان خانگی بگیر: سنندج - محیط بانان كردستان همزمان با محیط بانان سراسر كشور، صاحب 44 جلیقه ضدگلوله شدند تا با استفاده از این تجهیزات، شاهد حفظ بهتر محیط بانان و حفاظت دقیق تر از مناطق چهارگانه محیط زیست باشیم.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست كشور روز چهارشنبه از توزیع ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله و سه هزار و 400 زانوبند و سه هزار و 400 آرنج بند ضد ضربه در میان همه محیط بانان كشور اطلاع داده و اظهار داشته بود: از روز پنجشنبه 23 فروردین محیط بانان كشور در هنگام انجام ماموریت از این تجهیزات استفاده می نمایند.
مدیر روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست كردستان در مورد توزیع این تجهیزات در استان اظهار داشت: اكنون 44 جلیقه ضد گلوله در اختیار این اداره كل قرار گرفته تا مورد استفاده محیط بانان قرار گیرد.
محمد حقمرادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: در مجموع 111 نفر در یگان محیط بانی محیط زیست كردستان خدمت می كنند كه 96 نفر آنها محیط بان هستند.
به گفته وی، مقرر است بزودی تعداد دیگری جلیقه برای سایر نیروهای محیط بانی به اداره كل حفاظت محیط زیست كردستان تحویل شود.
وی اضافه كرد: از 111 نفر عضو یگان محیط بانی، 54 نفر در سال 94 استخدام شده و به این یگان پیوسته اند.
به گفته وی، محیط بان ها 9 روز را در پاسگاه های محیط بانی حضور دارند و بعد از آن 6 روز استراحت می كنند و تیم دیگری جایگزین آنها در مراقبت از عرصه ها و زیستگاه ها می گردد.
محیط بانان كه به حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست این كشور می پردازند همیشه در مواجه با متخلفان صدمه پذیر بوده اند چون كه با عنایت به مشكلات قانونی در استفاده از سلاح تردید می كردند.
اكنون با بهره گیری از جلیقه های ضد گلوله سلامت این خدمتگزاران بیشتر حفظ می گردد و آنها هم جهت استفاده از سلاح كه آخرین راهكار است، كمتر اقدام می كنند.
كردستان چهار شهید محیط بان دارد كه در سال 89 و در حال انجام ماموریت توسط ضد انقلاب به شهادت رسیدند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، كردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شاما منطقه حفاظت شده تالاب بین المللی دریاچه زریبار مریوان، منطقه حفاظت شده بیجار، منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و كوسالان سروآباد و 2 منطقه شكار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیكی تالاب زریبار است.
از مساحت 29 هزار و 137 كیلومتر مربعی استان كردستان 10 درصد در قالب مناطق حفاظت شده و شكار ممنوع تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد.
همچنین از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هكتار استان كردستان، بیش از 374 هزار هكتار آن را جنگل تشكیل می دهد و جنگل های این استان كه جز جنگل های زاگرس شمالی هستند در طول بیش از پنج هزار سال قبل تشكیل شده و به لحاظ حفاظت از منابع آب و خاك، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیكی، مصارف درمانی، قابلیت های اكوتوریستی و ارزش های زیست محیطی دارای اهمیت منحصر به فردی هستند.
/9102/6108


1397/01/23
18:27:22
5.0 / 5
2916
تگهای خبر: آب , محیط بان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است