میزان بارش در همدان 33 درصد كاهش پیدا كرد

میزان بارش در همدان 33 درصد كاهش پیدا كرد

حیوان خانگی بگیر: همدان - كارشناس اداره كل هواشناسی همدان اظهار داشت: میزان بارش های استان در سال زراعی جاری (مهرماه تاكنون) نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد كاهش داشته است.


محمد حسن باقری شكیب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: میزان بارش های همدان در سال زراعی جاری 180 میلی متر به ثبت رسیده كه نسبت به میانگین دراز مدت 26 درصد كاهش نشان داده است.
وی افزود: بیشترین بارش ها در این مدت مربوط به اسدآباد با 268 میلی متر گزارش شده است كه نسبت به سال قبل 25 درصد و نسبت به میانگین دراز مدت 17 درصد كاهش دارد.
وی اظهار نمود: كمترین بارش ها هم مربوط به ملایر با 145 میلی متر ثبت شده است كه نسبت به سال قبل 54 درصد و نسبت به میانگین دراز مدت 44 درصد كاهش نشان داده است.
باقری شكیب ادامه داد: آسمان استان همدان تا 24 ساعت آینده صاف تا كمی ابری، گاهی وزش باد و از پس از ظهر افزایش ابر و در شمال شرقی استان احتمال بارش پراكنده پیش بینی می گردد.
وی اضافه كرد: از نظر دمایی هم از پس از ظهر امروز تا اواخر هفته دمای روزانه در نقاط مختلف استان بین سه تا چهار درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
باقری شكیب اظهار داشت: كمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته یك درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای این شهر 13 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
وی ادامه داد: خنك ترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته مربوط به رزن با چهار درجه سانتیگراد زیر صفر و گرمترین نقطه مربوط به اسدآباد با 16 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.
كارشناس اداره كل هواشناسی همدان با اشاره به اینكه تا روز جمعه بارشی در استان نخواهیم داشت، اظهار داشت: جمعه و شنبه آینده باد شدید در استان پیش بینی می گردد.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، هفته گذشته سامانه بارشی همدان را فرا گرفت.
آب و هوای این استان در نتیجه وجود كوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.
2087/2090


1397/01/29
22:57:45
5.0 / 5
2690
تگهای خبر: آب , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است