كاهش 8 درجه ای دما در استان های شمالی و غربی كشور

كاهش 8 درجه ای دما در استان های شمالی و غربی كشور

حیوان خانگی بگیر: تهران- مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: طی امروز و فردا (شنبه و یكشنبه) با عنایت به نفوذ جریانات ساحل به دریا، بارش ها در ساحل خزر تشدید می گردد و دمای هوا در استان های ساحلی، شمال غرب، غرب و دامنه های البرز پنج تا هشت درجه كاسته می شود.


مسعود حقیقت روز شنبه درمورد وضعیت آب و هوایی امروز تا اواسط هفته جاری مناطق مختلف كشور به ایرنا توضیح داد: آخرین خروجی مدلهای هواشناسی نشان داده است كه سامانه بارشی كه آخر وقت روز گذشته به كشور وارد شد، امروز شنبه هم در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز، استان های واقع در قسمت های میانی البرز، زاگرس میانی، بخش هایی از جنوب غرب، بخش هایی از مركز، استان های غربی و به تدریج در بخش هایی از البرز شرقی شامل خراسان رضوی، گلستان، سمنان و قسمت هایی از شمال شرق را دربرمی گیرد كه همراه خود رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید را به دنبال دارد.
وی اضافه كرد: شدت بارش ها امروز در بعضی نقاط آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات البرز مركزی و گیلان خواهد بود و فردا این شرایط در این مناطق تداوم دارد و بخش هایی از استان های واقع در شرق و جنوب شرق، جنوب كرمان و یزد را دربرمی گیرد كه می تواند در این مناطق هم بارش های پراكنده را به دنبال داشته باشد.
كارشناس هواشناسی اظهار داشت: شدت بارش ها برای فردا هم در بعضی نقاط آذربایجان های شرقی و غربی، گیلان، مازندران، اردبیل، كردستان، كرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مركزی، زنجان، قزوین و بخش هایی از استان تهران و البرز پیش بینی شده است.
حقیقت اظهار نمود: امروز و فردا بارش در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب، دامنه های البرز غربی، استان زنجان و قسمت هایی از مركز كه مرتفع و سردسیر هستند به صورت برف خودنمایی می كند و دریای خزر هم امروز مواج خواهد بود.

** سردترین و گرمترین مناطق كشور/كاهش چهاردرجه ای دمای پایتخت
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی در مورد سردترین و گرمترین مناطق اظهار داشت: سردترین منطقه كشور امروز بامداد لاله زار در كرمان با منفی یك درجه، رزن در همدان با صفر و صفاشهر در استان فارس با یك درجه گزارش شده است و گرمترین منطقه كشور هم روز گذشته آبادان، اهواز و امیدیه در استان خوزستان با 37 درجه بالای صفر بودند.
حقیقت وضیعت دمای پایتخت را هم اینگونه توضیح داد: بیشینه دمای روز گذشته تهران 24 درجه و كمینه دمای این استان امروز بامداد به 16 درجه رسید.
كارشناس هواشناسی اظهار داشت: در بعضی از ساعات امروز برای پایتخت رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید را پیش بینی می نماییم، فردا یكشنبه هم به همین صورت و روز دوشنبه آسمان تهران تمام ابری، مه آلود همراه با رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد بود و بخصوص در ساعات بامداد مه آلودگی را در تهران و كوهستان های اطراف آن شاهد خواهیم بود.
حقیقت تصریح كرد: از امروز تا اواسط هفته به تدریج هوای تهران حدود چهار درجه خنك تر خواهد شد، به صورتی كه بیشینه آن امروز به 22، فردا 21 و روز دوشنبه به 20 درجه می رسد.
علمی**1834**1440


1397/02/01
12:55:41
5.0 / 5
2812
تگهای خبر: آب , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است