سازمان هواشناسی اعلام كرد:

بروز پدیده گردوخاك در غرب كشور و ضرورت تهویه مناسب در مرغداری ها

بروز پدیده گردوخاك در غرب كشور و ضرورت تهویه مناسب در مرغداری ها

حیوان خانگی بگیر: تهران- مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی با بیان بروز پدیده گردوخاك طی امروز و فردا در مناطق غرب و جنوب غرب كشور، از مرغداران سنتی و صنعتی این مناطق خواست به تهویه مناسب مرغداری ها توجه ویژه داشته باشند تا از بروز ضررهای احتمالی پیشگیری شود.


مسعود حقیقت روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا در این خصوص توضیح داد: با عنایت به زیاد بودن سرعت وزش باد در كشور عراق، امروز برای مناطق غرب و جنوب غرب كشور پدیده گردوخاك پیش بینی شده است و این شرایط تا اوایل پس از ظهر فردا می تواند ادامه داشته باشد.
وی اضافه كرد: همینطور بهتر است گلخانه داران در نیمه شمالی و شمال غرب كشور با عنایت به كاهش محسوس دما در بامداد هنگام دمای گلخانه های خویش را بر مبنای شرایط جوی و دمایی تنظیم كنند و استخردارانی كه پرورش بچه ماهی دارند، در هنگام رعدوبرق تمهیدات لازم را برقرار كنند.
حقیقت در اخطار به عشایر هم اظهار داشت: عشایری هم كه امروز و فردا دوشنبه در مناطق غرب و شمال غرب كشور درحال كوچ هستند، از رفتن به ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها بخصوص در دامنه های البرز به علت بروز پدیده رعد وب رق و طغیان احتمالی رودخانه ها دوری كنند.
كارشناس هواشناسی درمورد وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف كشور اظهار نمود: با عنایت به ورود سامانه بارشی، طی روز گذشته و دیشب بارش های خوبی را در مناطق غربی كشور بخصوص در مشكین شهر، سهند تبریز، تبریز، اهر، كلیبر، ورزقان، ارومیه، عجب شیر، شبستر، مراغه، مهاباد، خرم آباد، پارس آباد و خوی داشتیم و این سامانه همچنان افزایش فعالیت دارد به صورتی كه در مناطق نیمه غربی كشور بارش ها بیشتری دارد و بارش های پراكنده ای هم در مركز، شمال شرق و شرق كشور رخ می دهد.
حقیقت اضافه كرد: بیشتر بارش ها امروز در استان های واقع در شمال غرب و غرب كشور در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، كرمانشاه، ایلام و همدان رخ می دهد و قسمت مركزی كشور هم بی بهره از بارش نیستند و در مناطق واقع در البرز غربی مانند قزوین، البرز و زنجان احتمال بارش وجود دارد كه انتظار می رود رگبار، رعدوبرق و بارش های شدید در این مناطق بخصوص در استان های تهران، البرز و قزوین رخ دهد.
وی ادامه داد: همینطور احتمال بارش برف در مناطق البرز مركزی و برخی مناطق آذربایجان های شرقی و غربی بخصوص در مناطق سردسیر و كوهستانی وجود دارد، فردا این بارش ها در شمال غرب، جنوب غرب، مركز، شمال و شمال شرق گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود و بارش برف در ارتفاعات البرز دور از انتظار نیست.
مدیر كل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: این سامانه به تدریج به سمت شرق حركت می كند و از پس از ظهر فردا از شدت بارش ها در شمال غرب و جنوب غرب كاسته می شود؛ بیشترین بارش ها فردا در البرز شرقی بخصوص استان های سمنان، مازندران، گلستان و قسمت های شرقی رخ می دهد و استان مازندران فردا از بارش بی نصیب نخواهد بود.
حقیقت ادامه داد: گستره بارش ها در روز سه شنبه فقط معطوف به شمال شرق كشور خواهد بود و انتظار داریم كه رگبارهای خفیف و پراكنده ای را در شمال شرق و شرق كشور داشته باشیم.
وی توضیح داد: از لحاظ دمایی؛ امروز در مناطق شمال غرب، غرب، استان های واقع در جنوب البرز و شمال شرق كاهش دما رخ می دهد و در حاشیه دریای خزر روند تغییرات چندان قابل ملاحظه نخواهد بود. همینطور بیشترین كاهش را از لحاظ دما فردا در غرب، مركز، جنوب و شرق دریای خزر خواهیم داشت و در سایر مناطق افزایش نسبی دما رخ می دهد.

** گرمترین و سردترین مناطق كشور/ وضعیت هوای تهران
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی، گرمترین منطقه كشور را لامرد در استان فارس با بیشینه دمای 38 درجه و بعد از آن برازجان، بستك، راسك و درگان با 37 درجه بالای صفر در روز گذشته اعلام نمود و اظهار داشت: سردترین منطقه كشور هم امروز بامداد چالدران در استان آذربایجان غربی با منفی یك درجه گزارش شده است.
حقیقت وضعیت دمای تهران را هم این گونه توضیح داد: بیشینه دمای روز گذشته تهران به 24 و كمینه دمای آن امروز بامداد به 14 درجه رسید.
وی اظهار داشت: برای امروز و فردا در تهران در بعضی ساعات رگبار، باران و وزش باد را داریم و از لحاظ دمایی بیشینه دمای پایتخت امروز به 22 می رسد و كمی خنك تر می شود، فردا دوشنبه به 20 درجه كاسته می شود و از سه شنبه مجددا روند افزایش دما را داریم به صورتی كه دمای تهران به 23 درجه خواهد رسید.
علمی**1834*2017


1397/02/02
13:10:50
5.0 / 5
2678
تگهای خبر: آب , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است