رئیس سازمان جنگل ها:

210 میلیارد ریال برای تثبیت شن های روان تامین شد

210 میلیارد ریال برای تثبیت شن های روان تامین شد

حیوان خانگی بگیر: رییس سازمان جنگل ها، منابع طبیعی و مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: سال قبل اختصاص 312 میلیارد تومان اعتبار برای تثبیت شن های روان از جانب مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید كه بیش از 210 میلیارد تومان جذب شده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، خلیل آقایی در نشست بررسی مشكلات حوزه منابع طبیعی شهرستان سبزوار اظهار نمود: امروزه منابع طبیعی بستر توسعه و حیات در هر كشوری است و حفظ تاغ زارها(درختان یا درختچه هایی با ساقه بندبند و بدون برگ كه جهت تثبیت شن های روان و بیابان زدایی كشت می شود) و تثبیت شن های روان نقش مهمی در استمرار حیات مردم و توسعه فعالیت های تجاری دارد.
وی با اشاره به اینكه دولت به تنهایی توانایی حفاظت و حراست از تاغ زارهای سطح كشور را ندارد بلكه نیازمند مشاركت و فعالیت های انجمن های مردم نهاد است، اظهار داشت: امسال مجوز استخدام 544 نفر برای سازمان منابع طبیعی كشور دریافت شده كه از این تعداد 35 نفر سهم خراسان رضوی است.
به گفته رئیس سازمان جنگل ها، مجوز اختصاص حدود 100 میلیارد تومان اعتبار از شورای اقتصاد كشور صادر شده و مقرر است با استفاده از وزارت دفاع ماشین آلات و تجهیزات یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی، جنگلبانی و آبخیزداری كشور تأمین شود.
وی بابیان اینكه یكی از سیاست های سازمان منابع طبیعی واگذاری پارك های جنگلی در قالب طرح مدیریت به شهرداری ها است تا با حفظ فضای سبز مردم از این پارك ها بهره مند شوند، اضافه كرد: اجازه ساخت و ساز در محل پارك های جنگلی سطح كشور به بهره برداران و بخش خصوصی داده نمی گردد. البته پارك های جنگلی باید در مناطق دارای پوشش گیاهی و مستعد تولید شود.1397/02/08
10:36:29
5.0 / 5
2861
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است