بهبود كیفیت سوخت در كلانشهرها ادامه دارد

بهبود كیفیت سوخت در كلانشهرها ادامه دارد

حیوان خانگی بگیر: تهران- مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست درباره نتایج پایش های اخیر سوخت توزیعی تهران و هفت كلانشهر كشور اظهار داشت: پایش های فصل زمستان گذشته حاكی از بهبود وضعیت در غلظت گوگرد در بنزین و گازوییل شهر تهران است.


شینا انصاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به استفاده از توانمندی دانشگاه ها در پایش كیفیت سوخت اضافه كرد: درحال حاضر قرارداد همكاری با دانشگاه تهران برای پایش سوخت تهران و كرج شروع شده و بهره گیری از این ظرفیت برای سایر كلانشهرها در دست اقدام است.
انصاری پارامترهای شاخص آلودگی در سوخت را بنزن، اولفین، آروماتیك ها، و گوگرد برشمرد و اظهار نمود: در سال قبل 180 نمونه بنزین از جایگاه های عرضه سوخت كلانشهرها برداشت شد و بنزن و آروماتیك های آن آنالیز شد كه بالاترین مقدار بنزن در نمونه ها با عدد 1.63 درصد مربوط به مشهد بوده است.
مدیركل دفترپایش سازمان محیط زیست اظهار داشت: همینطور در میان هشت كلانشهر، وضعیت اراك از نظر بنزن و آروماتیك ها در تمام نمونه های دریافت شده زیر حد استاندارد و دارای مطلوب ترین وضعیت بوده است.
انصاری با اشاره به اینكه حد مجاز بنزن یك درصد و آروماتیك ها 35 درصد است، اضافه كرد: میانگین درصد بنزن در نمونه های تحت بررسی 93دهم درصد و آروماتیك ها 63/30 درصد بوده است كه در مجموع پایین تر از حد استاندارد یورو 4 بوده و مطلوب است.
وی ضمن تاكید بر تداوم پایش های نظارتی سازمان محیط زیست بر پارامترهای شاخص آلایندگی سوخت اضافه كرد: اكنون پایش محتوی گوگرد در سوخت دیزل توزیعی با اولویت راه های مواصلاتی كشور و مسیرهای عبور وسایط نقلیه عمومی حمل و نقل جاده ای در دستور كار قرار دارد و در این راستا علاوه بر پایش های نظارتی سازمان محیط زیست، برای افزایش حجم نمونه برداری ها پایش های مشتركی با وزارت نفت و سازمان ملی استاندارد به تفكیك استان ها پیش بینی شده است كه بزودی آغاز می گردد.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، با عنایت به اهمیت مبحث آلودگی هوا، در سومین جلسه كمیته تخصصی سوخت كه به میزبانی معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، مقرر شد شركت پالایش و پخش فرآورده های نفتی از تاریخ 01/03/1397، سوخت دیزل با كیفیت یورو 4 را در تمام راه های مواصلاتی كشور برای صاحبان این خودروها در دسترس قرار دهد.
نظارت مداوم بر سوخت توزیعی در جایگاه های عرضه كننده سوخت دیزل یورو 4 و نمونه برداری از این سوخت برای سنجش پارامترهای مختلف هم به صورت مشترك توسط سازمان حفاظت محیط زیست و شركت پالایش و پخش فرآورده های نفتی صورت خواهد گرفت.
توزیع سوخت دیزل یورو 4 در كلانشهرهای كشور با هدف ارتقای كیفیت هوا در دولت یازدهم شروع شد.
علمی 9014**2017


1397/02/15
11:39:26
5.0 / 5
2559
تگهای خبر: كیفیت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است