صید ماهی تالاب شیرین سو در فصل تخم ریزی ممنوع می باشد

صید ماهی تالاب شیرین سو در فصل تخم ریزی ممنوع می باشد

حیوان خانگی بگیر: همدان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست كبودرآهنگ با اشاره به اینكه هم اكنون فصل شروع تخم ریزی ماهی ها است تصریح كرد: صید ماهی در تالاب شیرین سو ممنوع می باشد و به شهروندان سفارش می گردد از صید ماهی در این فصل به صورت جدی پرهیز كنند.


پیمان زرین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار نمود: صید ماهی در این فصل باعث بر هم زدن چرخه اكوسیستم این گونه ها می گردد.
وی تصریح كرد: تیم های حفاظت محیط زیست اقدام به گشت زنی و كنترل در محدوده های حفاظت شده كرده و به صورت جدی با صیادان متخلف برخورد می كنند.
وی بیان كرد: تالاب شیرین سو كبودرآهنگ زیستگاه 2 گونه ماهی 'آمو' و 'كپور' است و هر ساله شمار زیادی از گونه های مختلف پرندگان در این تالاب زیبا فرود می آیند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست كبودرآهنگ اظهار نمود: هر ساله در فصل های تعیین شده پروانه صید برای متقاضیان با رعایت اصول و ضوابط پیش بینی شده صادر می گردد.
زرین افزود: محدودیت هایی نظیر تعداد قلاب ماهی، میزان صید و مهلت اعتبار پروانه با هدف پیشگیری از انقراض گونه ماهی و حفظ آنها پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: تالاب شیرین سو از منظر دیگر جنبه تفریحی و توریستی دارد ازاین رو مجوز صید برای برگزاری رقابت ورزشی در حوزه ماهیگیری در زمان های تعیین شده هم صادر می گردد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست كبودرآهنگ یادآوری كرد: چندی قبل یك جوان بدون دریافت پروانه اقدام به صید 20 قطعه ماهی از تالاب شیرین سو كرده بود كه دستگیر شد.
زرین افزود: با رای دادگاه این فرد به پرداخت 33 میلیون ریال جریمه نقدی به جای تحمل 6 ماه حبس محكوم شد.
تالاب زیبای شیرین سو به وسعت 300 هكتار و پهنه آبی 40 هكتار در نزدیكی شهر شیرین سو از توابع شهرستان كبودرآهنگ قرار دارد.
همدان دارای 6 منطقه حفاظت شده و 11منطقه شكار ممنوع است؛ همینطور طبق مطالعات صورت گرفته در سه دهه اخیر، 40 گونه پستاندار، 181گونه پرنده، 43 گونه خزنده، 39 گونه ماهی و چهارگونه دوزیست در این استان شناسایی شده است.
2087/7526


1397/02/17
12:51:22
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است