پیش بینی رگبار و رعد و برق در البرز

پیش بینی رگبار و رعد و برق در البرز

حیوان خانگی بگیر: مدیركل مدیریت بحران استانداری البرز در مورد ورود یك سامانه بارشی به استان و بارش برف، تگرگ و رگبار پراكنده و همینطور وزش باد شدید و وقوع رعد و برق اخطار داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، «مهدی مهرور» با بیان این خبر اظهار نمود: پیرامون پیش بینی وضعیت جوی برپایه آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی حاكی از ورود تدریجی سامانه بارشی و فعالیت آن در استان البرز از عصر فردا سه شنبه(18 اردیبهشت) تا عصر چهارشنبه است.
مهرور اضافه كرد: این سامانه به علت ماهیت آن و تشكیل سلول های بارشی مختلف و كوچك، فعالیتی نقطه ای و محلی داشته و به باعث آن رگبار باران و رعد و برق در نقاط مختلف استان، بارش پراكنده تگرگ و وزش باد شدید و لحظه ای، و در ارتفاعات بارش برف و باران مورد انتظار است.
وی ادامه داد: همینطور به جهت این بارش های شدید و موقتی در بازه زمانی كوتاه، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی، ریزش سنگ در دامنه های پرشیب كوهستانی و جاده های منتهی به آن هم مورد انتظار است.
وی اضافه كرد: در این راستا ضمن اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم توسط دستگاه ها، شهروندان هم از سفر غیر ضروری به علت احتمال سیلابی شدن مسیل ها، رودخانه های فصلی و دائمی و آب گرفتگی معابر شهری در مناطق یاد شده خودداری كنند.
مدیركل مدیریت بحران استان البرز خاطرنشان كرد: شهروندان همینطور از سفر غیر ضروری به علت احتمال ریزش سنگ و رانش كوه به جهت بارش باران و برف در جاده های كوهستانی و دامنه های پرشیب خودداری كرده و تجهیزات (لباس گرم، وسایل گرمایشی، مواد غذایی كافی و...) به همراه داشته باشند.
مهرور ادامه داد: پاكسازی جاده های بین شهری و معابر عمومی، مسیل ها، انهار و زیر پل ها، عدم اسكان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، مكان های مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها و فنس های فلزی و پهنه های آبی و خودداری از برپایی چادرهای مسافرتی هم باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بر صدور پیش آگاهی از طرق گوناگون بخصوص رسانه های استانی به كشاورزان، دامداران، عشایر، كوهنوردان، مسافرین عبوری و... جهت رعایت اصول ایمنی در كلیه موارد بخصوص خسارات ناشی از یخبندان، تجمع سنگین بارش تگرگ و خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه كوه ها تصریح كرد.1397/02/18
12:25:45
5.0 / 5
2101
تگهای خبر: آب , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است