مدیركل منابع طبیعی استان:

800 هزار هكتار عرصه منابع طبیعی سمنان واگذار می گردد

800 هزار هكتار عرصه منابع طبیعی سمنان واگذار می گردد

حیوان خانگی بگیر: مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از كوشش برای انعقاد قرارداد حفاظت مشاركتی با مجریان طرح های مدیریت منابع طبیعی خبرداد و اظهار داشت: امسال مسئولیت حفاظت از 800 هزار هكتار از عرصه های ملی و منابع طبیعی این استان واگذار می گردد


علی نقی حیدریان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: این اراضی با هدف حفاظت بهتر در برابر تجاوز، تصرف و دیگر عوامل تخریب، ­ به مجریان طرح ها واگذار می گردد.
وی با اشاره به اینكه دولت و نهادهای دولتی به تنهایی قادر به حفاظت از همه عرصه ها نیست، اضافه كرد: با عنایت به وسعت 9.7 میلیون هكتاری عرصه ها حفاظت و مدیریت همه عرصه های منابع طبیعی استان امكان پذیر نیست بنابراین در همین راستا از سال 94 كار واگذاری بخشی از عرصه ها در قالب طرح های حفاظت مشاركتی در استان پهناور سمنان كلید خورد.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در پاسخ به پرسشی در مورد عملكرد دو سال و نتایج این طرح در دو سال اخیر اظهار نمود: منابع طبیعی و آبخیزداری استان از دو سال پیش كه طرح حفاظت مشاركتی را با مجریان طرح های مدیریت منابع طبیعی به خصوص مجریان طرح های مرتعداری در دستور كار خود قرار داده، تابحال حفاظت از حدود 700 هزار هكتار از عرصه های منابع طبیعی استان را به این مجریان واگذار كرده است.
وی از خیز استان برای واگذاری حفاظت از 800 هزار هكتار از عرصه های دیگر این استان در سال 97 اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای طرح حفاظت مشاركتی و واگذاری حفاظت عرصه های منابع طبیعی به مجریان طرح های منابع طبیعی به كاهش محسوس عوامل تخریب در این اراضی كمك كرده است.
وی، استفاده از ظرفیت های مردمی برای مدیریت، حفظ و احیای منابع طبیعی را ضروری دانست و خاطرنشان كرد: با عنایت به گستره بالای كار در منابع طبیعی و بخصوص در استانی پهناور همچون سمنان كه ششمین استان پهناور كشور بوده و بخش اعظم آن رزا عرصه های منابع طبیعی تشكیل می دهد، اداره كل به تنهایی قادر به حفاظت از این عرصه های پرارزش نبوده بنابراین چاره ای جز جلب مشاركت مردم نداریم.
حیدریان، افزایش آموزش های عمومی را در این بخش مهم ارزیابی و تصریح كرد: ارتقاء سطح آگاهی های عمومی و آموزش و اطلاع رسانی در میان جوامع محلی و ساكنان حواشی این عرصه ها هم بعنوان یك سیاست كلی در برنامه های این اداره كل قرار دارد.1397/02/31
15:37:43
5.0 / 5
2075
تگهای خبر: آب , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است