افزون بر سه تن چوب تاغ قاچاق در اردستان كشف شد

افزون بر سه تن چوب تاغ قاچاق در اردستان كشف شد

حیوان خانگی بگیر: كاشان- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان از كشف سه هزار و 70 كیلوگرم چوب تاغ قاچاق در این شهرستان در ماه جاری اطلاع داد.


غلامرضا الهیاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: 94 هزار هكتار جنگل های دست كاشت تاغ در شهرستان اردستان داریم كه با عنایت به خشكسالی های چند سال قبل و بی توجهی افراد سودجو در قطع این درختان ارزشمند، بیم افزایش و پیشروی بیابان همچنان وجود دارد.
وی اضافه كرد: كاهش بارندگی، گرم شدن خاك و پیشروی بیابان باعث هجوم ریزگردها و توفان شن به شهرها و روستاها شده و مهاجرت و تخلیه این نقاط را به دنبال خواهد داشت.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان افزود: افراد سودجو و فرصت طلب با قطع درختان پرارزش تاغ، نتیجه چندین سال تلاش دولت برای جلوگیری از پیشروی بیابان و گرد و خاك را به رغم تلاش های یگان حفاظت مورد تجاوز قرار داده و این سرمایه ملی را به تاراج می برند.
او بیان كرد: منابع طبیعی سال قبل در این راستا نسبت به كشت 60 هكتار نهال تاغ با اعتبار 120 میلیون ریال، مبارزه با آفات درختان در مساحت 100 هكتار با اعتبار 160 میلیون ریال و كاشت نهال زیتون در باند شرق اردستان به طول چهار كیلومتر با اختصاص 170 میلیون ریال اقدام نمود.
الهیاری اظهار داشت: همینطور با اجرای طرح های آبخیزداری، مهار و پخش میلیون ها مترمكعب از سیلاب های بهاری و ذخیره سازی آنها در سطح اردستان برای بهره مندی منابع زیرزمینی و جلوگیری از وارد آمدن خسارت به اهالی منطقه صورت گرفته است.
وی عنوان كرد: حفظ درختان تاغ ضرورتی اجتناب ناپذیر است چون كه تغییر اقلیم امنیت منطقه را به چالش می كشد، از این رو همگان موظف به همكاری در این زمینه هستند.
به گفته وی، شهرستان اردستان با مساحت 11 هزار و 591 كیلومترمربع دارای 142 هزار هكتار بیابان و 870 هزار هكتار مرتع می باشد.
اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله 118 كیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123


1397/03/29
14:58:34
5.0 / 5
2244
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است