۷ سفارش یك فعال محیط زیستی برای طبیعت گردی مسئولانه

۷ سفارش یك فعال محیط زیستی برای طبیعت گردی مسئولانه

حیوان خانگی بگیر: یك فعال محیط زیستی ضمن اشاره به اینكه همزمان با شروع فصل تابستان آمار گردشگران و بازدیدكنندگان از مناطق طبیعی هم افزایش می یابد، به بیان چند نكته ساده زیستی هنگام بازدید از جنگل ها و سایر مناطق طبیعی پرداخت.حسین عبیری گلپایگانی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر طبیعت گردی مسئولانه، اظهار نمود: هنگام سفر و بخصوص بازدید از مناطق طبیعی بهتر است كه از خودوری شخصی استفاده نكنیم و تا حد امكان با خودوری كمتری وارد طبیعت شویم، چون كه خودور علاوه بر ترافیك جاده ای، آلودگی زیست ومحیطی هم به همره دارد.

وی با اشاره به اینكه از هرگونه اقدامی كه به محیط طبیعی صدمه می رساند باید خودداری كرد، خاطرنشان كرد: ابزاری مانند تفنگ بادی، اره و تبر جایی در محیط طبیعی ندارند و حمل این ابزار هنگام سفر هیچ ضرورتی ندارد.

این فعال محیط زیست با تاكید بر اینكه گردشگران در سفر و بازدید از مناطق طبیعی از كیسه های پلاستیكی و ظروف یكبار مصرف استفاده نكنند، اضافه كرد: حمل آن ها سبب می گردد كه از روی غفلت در طبیعت رها و پخش شوند. زمان طولانی تجزیه پلاستیك در طبیعت سبب آلودگی محیط طی آن مدت آلوده شود و به موجودات زنده صدمه وارد شود.

عبیری گلپایگانی ادامه داد: بعد از خروج از طبیعت نباید هیچ چیز در آن جا گذاشت و عنصری از آن را خارج كرد. گاهی اوقات سطل زباله هایی در محیط های طبیعی وجود دارد ولی سفارش من به گردشگران این است كه زباله های خویش را درون آن ها نیندازند چون كه این سطل زباله ها در محیط های طبیعی تخلیه نمی شوند و وزش باد سبب می گردد كه در محیط پخش شوند. ازاین رو طبیعت گران حتما زباله ها را همراه خود از محیط خارج كنند.

وی با تاكید بر اینكه هنگام طبیعت گردی نباید به حیات وحش صدمه رساند، تصریح كرد: گردشگران تا حد امكان از روشن كردن آتش در جنگل ها و محیط های طبیعی خودداری كنند. اگر مجبور به روشن كردن آتش هستند هم از زغال یا كپسول پیكنیكی استفاده كنند چون كه در این صورت دیگر اثری از آتش باقی نمی ماند ولی چنانچه این آتش با چوب روشن شود ممكن است در اثر وزش باد گرم به در محیط پخش شود.

این فعال محیط زیست در انتها اظهار داشت: به هیچ وجه در محیط های طبیعی از مواد شوینده استفاده نشود چون مقدار كمی از آن ها می تواند سبب آلودگی شود. ازاین رو گردشگران اقدام به شست و شوی ظروف مورد استفاده خود در محیط های طبیعی نكنند.
1397/04/01
12:16:27
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است