فرسایش سه چهارم از خشكی های زمین

فرسایش سه چهارم از خشكی های زمین

حیوان خانگی بگیر: بیش از سه چهارم مناطق خشكی زمین دچار فرسایش شدید شده است و این رقم تا اواسط قرن به ۹۰ درصد افزوده می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، گسترش فعالیت های بشر در سراسر سطوح زمین در كنار آلودگی، فرسایش خاك و خشكسالی كیفیت خاك را از بین برده و زمین را به منظور زندگی نامناسب ساخته است.

به گفته كارشناسان در صورتیكه این روند ادامه پیدا كند صدها میلیون انسان آواره می شوند زیرا سیستم بومی تهیه غذا از بین می رود و آنان را مجبور به مهاجرت می كند. كشاورزی عامل اصلی كمك كننده در این فرآیند است و گسترش شهرها و از بین رفتن جنگل ها به تشدید این وضعیت دامن می زند.

اگرچه ارزیابی این پدیده دشوار می باشد اما گزارش جدید مركز تحقیقاتی مشترك كمیسیون اروپا برآورد كرده هر سال منطقه ای به بزرگی نیمی از وسعت اتحادیه اروپا تحلیل می رود.

همچنین نتایج مطالعه دیگری نشان داد فرسایش زمین در سطح جهان به نقطه بحرانی رسیده است كه به باعث آن رفاه و سلامت نزدیك به نیمی از جمعیت دنیا متزلزل می گردد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، این تاثیر بیشتر در هند، چین و آفریقایی سیاه احساس می گردد كه فرسایش زمین باعث می گردد تولید محصولات كشاورزی به نصف كاهش پیدا كند.
1397/04/02
21:55:27
5.0 / 5
2132
تگهای خبر: كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است