نقشه پایش خشكسالی و بحران در منابع طبیعی تهیه شد

نقشه پایش خشكسالی و بحران در منابع طبیعی تهیه شد

حیوان خانگی بگیر: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور از تهیه نقشه های تولیدی مركز ملی پایش خشكسالی و بحران در منابع طبیعی با همكاری سازمان هواشناسی اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، نقشه های تولیدی مركز ملی پایش خشكسالی و بحران در منابع طبیعی قادر هستند علاوه بر تعیین و ارائه اطلاعات از شدت و روند تغییرات اقلیمی و خشكسالی، این امكان را فراهم سازند تا بخش های اجرایی با استفاده از این اطلاعات برنامه ها و اقدامات پیشگیرانه را برای مقابله با تهدیداتی نظیر آتش سوزی و كنترل آفات و امراض جنگلی فراهم نمایند.

سازمان هواشناسی ۳۵۰ ایستگاه باران سنجی در مناطق مختلف كشور دارد كه آن ها را آنالیز می كند و روی نقشه های جنگلی و مرتعی قرار می دهد. این نقشه ها نشان داده است كه كدامیك یك از نقاط مناطق جنگلی و مراتعی كشور با كمبود بارندگی مواجهند و به سازمان جنگل ها این امكان را می دهد تا با آگاهی بیشتر نسبت به برنامه ریزی، پیشگیری و مقابله با بحران های پیش رو اقدامات لازم را انجام دهد.

سازمان هواشناسی هم به صورت فصلی اطلاعات مربوط به شرایط اقلیمی، خشكسالی و كم آبی در كشاورزی را به دولت اعلام می كند و از این پس اطلاعات مربوط به وضعیت منابع طبیعی كشور ازنظر اقلیمی هم ضمیمه آن خواهد شد.

در حال حاضر این نقشه ها روی سایت مركز ملی پایش خشكسالی سازمان هواشناسی كشور به نشانی http: //ndwmc.irimo.ir/far/wd/۴۷۳۲asis.htm قرار گرفته است و می تواند مورد بهره برداری قرار گیرند.
1397/04/08
15:33:40
5.0 / 5
2646
تگهای خبر: آب , اقلیم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است