معاون استاندار:

شبكه فناوری آب و خاك آذربایجان شرقی فعال تر شود

شبكه فناوری آب و خاك آذربایجان شرقی فعال تر شود

حیوان خانگی بگیر: تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواهان فعال تر شدن شبكه فناوری و نوآوری آب و خاك شد كه به قول وی فرصتی مغتنم برای استان به حساب می آید.


علی جهانگیری روز یكشنبه در نشست تخصصی بازچرخانی آب آذربایجان شرقی، تصریح كرد: امروز سووالات بی شماری در حوزه آب وجود دارد كه ما پاسخ منطقی برای این سووالات نداریم، چون هیچ چشم انداز مشخصی در مبحث آب برای سالیان آینده وجود ندارد و این پرسش ها باید در سند جامع آب استان پاسخ داده شود.
وی با تاكید بر لزوم تدوین سند جامع آب استان، اضافه كرد: جای خالی سند جامع آب در استان به شدت احساس می گردد و ضروری می باشد این سند در كمترین زمان ممكن تدوین و عملیاتی شود.
جهانگیری خواهان بهره گیری از توان متخصصین داخلی برای تدوین این سند شد و افزود: این سند باید با بهره گیری از توان متخصصان دانشگاهی و كارشناسان برجسته ادارات مرتبط و با تولی گری یكی از نهادهای ذیربط هرچه سریع تر عملیاتی شود.
وی، تدوین برنامه راهبردی بر اساس واقعیت های موجود جامعه در مساله آب را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: اگر برنامه ای تدوین می گردد باید راهبردی و عملیاتی باشد و ما به هیچ عنوان به دنبال پروژه های صرف تحقیقاتی نیستیم.
جهانگیری احصای تهدیدات و فرصت های بخش آب را یكی از ملزومات این حوزه دانست و اضافه كرد: برنامه های بخش آب باید با در نظر گرفتن تهدیدات، فرصت ها، نیازها و باید و نبایدها تدوین شود و اگر سندی تدوین می گردد باید همزمان مراحل اجرایی آن هم آغاز شود.
وی، فعالیت شبكه فناوری و نوآوری آب و خاك در استان را فرصت مغتنمی برای هم پیوندی بین متخصصان این بخش دانست و اظهار داشت: انتظار داریم این شبكه همچون گذشته با قدرت در مسایل مرتبط ورود و نسبت به رفع نیاز این بخش راهكارهای علمی و عملیاتی ارائه كند.
جهانگیری با تاكید بر وجود محدودیت های منابع آب در كشور و استان، اظهار داشت: با بهره گیری از فناوری های جدید باید در راه به روزكردن این بخش حركت نماییم تا در آینده دچار مشكلات غیر قابل حل نشویم.
3038/518


1397/04/18
15:15:15
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: آب , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است