بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز یكشنبه

از مجانی شدن داروی بیماران پیوند كلیه تا ماجرای قطع برق چراغ های راهنمایی و رانندگی

از مجانی شدن داروی بیماران پیوند كلیه تا ماجرای قطع برق چراغ های راهنمایی و رانندگی

حیوان خانگی بگیر: مجانی شدن داروی بیماران پیوند كلیه، اعلام نتایج آزمون استخدامی در هفته اول مرداد، اظهار نظر رییس سازمان امور اجتماعی كشور درباره اعترافات دختر ۱۷ ساله در صداوسیما، انتقاد از قیمت گذاری آب در ایران و... همچون اخبار یكشنبه - 24 تیرماه تحریریه اجتماعی است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، تا زمان انتشار این بسته خبری حدود 60 محتوا در تحریریه اجتماعی این خبرگزاری انتشار یافته و در ادامه بخشی از این اخبار آمده است:

تقی رستم وندی - رییس سازمان امور اجتماعی كشور- امروز در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: صدا و سیما می توانست در ارتباط با پخش اعترافات دختر ۱۷ ساله اینستاگرامی حرفه ایتر عمل كند و پخش این ماجرا با استانداردهای حرفه ای فاصله زیادی داشت. به قول وی، در بین ۸۰ میلیون جمعیت كشوری كه مطابق با هنجارها و اصول ارزشی در كشور زندگی میكنند تعدادی هم هستند كه دچار كج روی و انحراف رفتار می شوند و فضای مجازی هم این روزها به علت فراگیر و عمومی بودن، این افراد را برجسته میكند. به همین سبب در اینگونه موارد باید فرد را دعوت كرد و اگر قابلیت ارشاد دارد آن را راهنمایی كرد.

سردار حسین اشتری - فرمانده نیروی انتظامی تصریح كرد: موضوعات اجتماعی نباید به موضوعات امنیتی بدل شود. وی در این خصوص توضیح داد و اظهار داشت: ما كشور پویایی داریم و به حمدالله آزادی هم در این كشور هست و بر خلاف اینكه می گویند آزادی نیست، همه گروه ها آزادی دارند و بنابراین ما نباید بگذاریم اتفاقات اجتماعی به سمت امنیتی شدن برود؛ بلكه باید قدرت پیشگیری اجتماعی مان را افزایش دهیم.

مدتی است كه بحث افزایش مصرف داروی خوراكی بجای نوع تزریقی برای بیماران تالاسمی مطرح شده؛ مساله ای كه البته خیلی به مذاق تالاسمی ها خوش نیامد؛ چراكه ترجیح می دهند به روال سابق از داروی تزریقی برای درمان شان استفاده كنند. دكتر جمشید كرمانچی درباره این مورد به ایسنا توضیح داد و اظهار داشت: دیدگاه برخی بیماران این است كه از آنجایی كه هم اكنون شرایط كشور دچار مشكلاتی شده، می خواهیم نوع داروی آنها را تغییر دهیم، درحالیكه اصلا اینطور نیست. مشكل كشور ما در زمینه بیماران تالاسمی این است كه سال ها از پروتكل های بین المللی درمانی این بیماران تبعیت نكرده ایم. هم اكنون دیگر كشورها در حوزه تالاسمی از داروی تزریقی استفاده نمی كنند، بلكه با داروهای خوراكی خیلی راحت تر به بیماران خدمت عرضه می دهند. در نتیجه ما می خواهیم فاصله كشور را از نظر علمی با كشورهای دیگر كاهش دهیم.

داروی گران قیمت بیماران پیوند كلیه مجانی شد؛ داروی « راپامیون» یكی از پرمصرف ترین داروهای بیماران پیوندی كلیه كه در ماه های اخیر با رشد دو برابری قیمت روبرو شده بود، با پیگیری های انجمن خیریه پشتیبانی از بیماران كلیوی و دستور مسئولان وزارتخانه های بهداشت و رفاه، از امروز در داروخانه های سراسر كشور به صورت مجانی توزیع می گردد.

تقی نوربخش – رئیس سازمان تامین اجتماعی- در پاسخ به منتقدان حضور دولت در شورای عالی تامین اجتماعی اظهار داشت: برخی نمایندگان مخالف حضور دولت در شورای عالی هستند، اما صندوق بین نسلی است و كسی كه اكنون سرمایه گذاری می نماید، می خواهد در نسل بعد مزایای آن را بگیرد، اگر دولت نباشد بیمه گذار از چه كسی باید حق خویش را بگیرد؟ حضور دولت ضمانت آن است تا سازمان پاسخگو باشد.

اسفندیار چهاربند - رئیس مركز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش- امروز اعلام نمود: طبق وعده سازمان سنجش نتایح آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا هفته اول مرداد اعلام می گردد. مصر هستیم تا شهریور گزینش را انجام دهیم و پذیرفته شدگان از مهر وارد دوره حرفه آموزی یكساله در دانشگاه فرهنگیان شوند.

علی مریدی - كارشناس مدیریت منابع آب ایران- از قیمت گذاری آب كشور به شدت انتقاد نمود و اظهار داشت: اگر طرح هدفمندسازی یارانه ها به درستی اجرا می شد و منابع پرارزش كشور همچون آب با قیمت واقعی در اختیار مردم قرار می گرفت، به صورت قطع می توانستیم مصرف آب را كنترل و بحران آب را حل نماییم و به جای پرداخت یارانه نقدی، تجهیزات كاهش مصرف در اختیار شهروندان قرار دهیم.

به دنبال خشك شدن آب چشمه علی شهرری، رییس اداره محیط زیست این شهرستان با تاكید بر اینكه پیگیر وضعیت چشمه علی ازطریق سازمان میراث فرهنگی هستیم، اظهار داشت: با وجود وعده مسئولان مترو برای بازگشت آب به چشمه علی، متاسفانه این چشمه هنوز خشك است.

سردار محمدرضا مهماندار - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ- هم اعلام نمود: پلیس مسئول قطع شدن برق چراغ های راهنمایی و رانندگی نیست و زیرساخت های كنترلی این چراغ ها در اختیار سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران است.

: تیترهای زیر، پنج خبر اول و پربازدید امروز تحریریه اجتماعی به انتخاب مخاطبان تا لحظه انتشار این بسته خبری هستند

داروی گران قیمت بیماران پیوند كلیه مجانی شد
اعلام نتایج آزمون استخدامی در هفته اول مرداد
شرایط ابطال دفترچه بیمه های سلامت
«آب» یك كالای «مفت» به حساب می آید
نباید موضوعات اجتماعی امنیتی شود1397/04/25
13:25:29
5.0 / 5
2101
تگهای خبر: آب , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است