دمای هوا در نیمه غربی كشور افزایش می یابد

دمای هوا در نیمه غربی كشور افزایش می یابد

حیوان خانگی بگیر: تهران- مدیركل پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: فردا (سه شنبه) دمای هوا در نیمه غربی كشور همچون استان های كردستان، كرمانشاه، لرستان، همدان و آذربایجان غربی دو تا چهار درجه گرمتر می گردد.


مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: امروز موجی از نوار شمالی كشور عبور می كند و در بعضی از مناطق استان های گیلان، مازندران، ارتفاعات شمال سمنان، گلستان، خراسان شمالی و احیانا در شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد را به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح كرد: همینطور امروز بخش های شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل ابری گاهی با رعد و برق همراه می باشد كه وزش باد را هم به دنبال دارد.
حقیقت افزود: سه شنبه این موج در بعضی از مناطق استان های گلستان، مازندران، ارتفاعات سمنان، تهران و قزوین هم سبب رگبار پراكنده باران می گردد و بعد ازظهر چهارشنبه هم در بعضی از مناطق البرز مركزی رگبار پراكنده خواهیم داشت.
مدیركل پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: امروز شدت بارش ها در شمال آذربایجان غربی خواهد بود كه قابل توجه است.
وی اضافه كرد: طی دو تا سه روز آینده همچنان در مناطق جنوب شرق كشور بخصوص در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب كرمان، شرق و شمال هرمزگان، ارتفاعات زاگرس بخصوص در شرق فارس رگبار پراكنده باران گاهی همراه با رعد و برق را انتظار داریم.
حقیقت اظهار داشت: همچنان در دو تا سه روز آینده در شرق و شمال شرق كشور وزش باد و پدیده گرد و خاك را داریم كه در منطقه زابل با خیزش گرد و خاك همراه خواهد بود.

***وضعیت هوای تهران/گرمترین و سردترین نقاط كشور
مدیركل پایش سازمان هواشناسی كشور اضافه كرد: بیشینه دمای روز گذشته تهران به 40 درجه رسیده بود و امروز هم در همین شرایط باقی خواهد ماند؛ كمینه دمای امروز بامداد پایتخت هم 27 درجه بود.
حقیقت اظهار داشت: امروز بامداد شهركرد در استان چهارمحال و بختیاری و چالدران در استان آذربایجان غربی با 12 درجه خنك ترین و روز گذشته شهداد در استان كرمان و زابل در استان سیستان و بلوچستان با 47 درجه گرمترین نقاط كشور بودند.
علمی 9014**2017


1397/05/01
13:24:28
5.0 / 5
2187
تگهای خبر: گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است