شهادت محیط بان در قلعه گنج كرمان

شهادت محیط بان در قلعه گنج كرمان

حیوان خانگی بگیر: تهران - سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: مهدی احمدی نیك مامور اداره حفاظت محیط زیست قلعه گنج كرمان به دنبال تعقیب و گریز متخلفین به شهادت رسید.


به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، سرهنگ محبت خانی اضافه كرد: شامگاه جمعه گزارش یك شكار غیر قانونی به اداره محیط زیست قلعه گنج اعلام و بلافاصله یك تیم برای بررسی مبحث به روستای برمك در منطقه سرخ قلعه اعزام می گردد.
وی افزود: تیم محیط بان در منطقه حفاظت شده سرخ قلعه با شكارچی غیر مجاز روبرو شده و آغاز به عملیات تعقیب و گریز می كنند كه در این عملیات ماشین محیط بانان دچار سانحه می گردد.
سرهنگ محبت خانی اضافه كرد: خودروی اداره محیط بانی قلعه گنج در این عملیات با یك تپه شنی برخورد می كند و راننده خودرو به شهادت می رسد.
وی با اشاره به اینكه جسد برای بررسی بیشتر علت فوت به پزشكی قانونی انتقال داده شده است، اظهار داشت: شكارچی غیرمجاز شناسایی و ماشین كامیونت ایسوزوی وی هم توقیف شده است.
سرهنگ محبت خانی خاطرنشان كرد: شهید مهدی احمدی نیك مامور اداره حفاظت محیط زیست در سال 93 به صورت رسمی در سازمان حفاظت محیط زیست استخدام شده و دارای 3 فرزند است.
وی با اشاره به اینكه شهید مهدی احمدی نیك مامور اداره حفاظت محیط زیست حس مسئولیت بالای داشته است.
تا قبل از این آمار محیط بانان شهید در كشور ۱۲۰ محیط بان اعلام شده بود كه اكنون به 121 شهید رسیده است.
حوزه استحفاظی محیط زیست شهرستان قلعه گنج یك میلیون هكتار است كه منطقه مارز با 200 هكتار وسعت كاملا حفاظت شده است، 70 درصد عرصه تالاب جازموریان در حوزه شهرستان قلعه گنج واقع است. قلعه گنج یكی از هفت شهرستان جنوب كرمان است كه در فاصله 430 كیلومتری مركز استان قرار دارد.
علمی 9014**1440


1397/05/06
14:16:20
5.0 / 5
2271
تگهای خبر: محیط بان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است