مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران:

نشت نفت به آب های زیرزمینی اطراف پالایشگاه تندگویان تایید شد

نشت نفت به آب های زیرزمینی اطراف پالایشگاه تندگویان تایید شد

حیوان خانگی بگیر: مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران در بازدید روز گذشته از اراضی اطراف پالایشگاه نفت شهید تندگویان تهران با انتقاد شدید از عمكرد این مجموعه در حوزه محیط زیست اظهار داشت: نفت به چاههای آب كشاورزی و زمین های اطراف نفوذ كرده و سبب آلودگی آن ها شده است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا كیومرث كلانتری در بازدید سرزده از محل نشت نفت به چاههای آب كشاورزی این منطقه اظهاركرد: بی توجهی پالایشگاه و سایر واحدهای نفتی منطقه سبب نفوذ نفت به آب های زیرزمینی شده است و هم اكنون بعضی از چاه های كشاورزی اطراف پالایشگاه آلوده به مواد نفتی هستند.

وی با اشاره به اینكه پالایشگاه نفت تهران به ضوابط و مقررات محیط زیستی توجه نكرده و سبب آلودگی آب های زیرزمینی منطقه شده است، اظهار داشت: در این رابطه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری بلافاصله در دستگاه قضایی طرح دعوی كرده است و مسئولان نفتی باید پاسخگوی اعمال خود در مورد این آلودگی محیط زیستی باشند.

كلانتری افزود: به صورت قطع این پالایشگاه در لیست صنایع آلاینده محیط زیست قرار می گیرد و مدیران آن هم به خاطر تهدید ضد بهداشت عمومی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با ابراز تاسف از عدم برخورد دستگاه های اجرایی ذیربط در زمینه تولید و نظارت بر محصولات كشاورزی و آب، تصریح كرد: سازمان حفاظت محیط زیست مبحث را تا رفع آلودگی و پاكسازی منطقه از مواد نفتی با استفاده از دستگاه قضایی پیگیری خواهد نمود.

براساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، وی در انتها اظهار داشت: سلامت شهروندان این منطقه و مردمی كه در مجاورت آن زندگی می كنند و یا از محصولات كشاورزی تولیدی در این منطقه استفاده می نمایند، شوخی بردار نیست و در این خصوص هیچگونه تعارفی با مسئولان ذیربط نخواهیم داشت.
1397/05/15
14:37:37
5.0 / 5
2171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است