70 درصد زباله های اداری كشور كاغذ است

70 درصد زباله های اداری كشور كاغذ است

حیوان خانگی بگیر: ایلام - معاون سازمان پسماند شهرداری ایلام اظهار داشت: 70 درصد زباله های اداری كشور كاغذ است كه باعث لطمه زدن به طبیعت و هدر رفت كاغذ و افزایش مصرف سرانه آن نسبت به سایر كشورها می گردد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، نظام كارزانی در كارگاه آموزشی مدیریت پسماند تصریح كرد: كارخانه بازیافت كاغذ در محل شهرك صنعتی ششدار ایلام راه اندازی شده كه بزودی شروع بكار خواهد نمود.
وی اضافه كرد: به منظور بازیافت كاغذ و پیشگیری از دور ریز و هدر رفت آن تلاش می گردد كه اطلاع رسانی لازم با استفاده از رسانه ها به همه زنان خانه دار، ادارات و سایر افراد جامعه صورت گیرد تا دیگر كاغذهای خویش را به همراه زباله های تر در سطل زباله نریزند و كاغذهای باطله را تحویل كارخانه بازیافت دهند.
معاون سازمان پسماند شهرداری ایلام افزود: هر تن زباله 400 تن گاز گلخانه ای و همینطور 600 لیتر شیرابه تولید می كند كه میزان آلودگی آن 35 درصد آلودگی فاصلاب شهری است.
كارزانی به عوارض استفاده از كیسه پلاستیكی اشاره نمود و اظهار داشت: زباله پلاستیكی لطمه زیادی به محیط زیست و پرندگان و ماهی ها وارد می نماید و علاوه بر زشتی و آلودگی طبیعت باعث مشكلات عدیده ای هم می گردد چونكه زمان تجزیه و بازیافت آن در طبیعت یك پروسه طولانی است.
وی به خطر رها كردن و سوزاندن زباله و عوارض آن در طبیعت اشاره نمود و اضافه كرد: رها كردن زباله در طبیعت سبب افزایش تعداد جانواران موزی كه ناقل بیماری های نظیر حصبه، سل و... هستند، می گردد.
معاون سازمان پسماند شهرداری ایلام اضافه كرد: همینطور رها كردن بعضی لوازم برقی و باطری در طبیعت به علت داشتن جیوه سبب آلودگی آب های زیرزمینی می گردد.
كارزانی به تفكیك و جداسازی زباله از مبدا تصریح كرد و اظهار داشت: زباله خشك در بازیافت بهتر مورد استفاده قرار گرفته و سبب می گردد با بازیافت مجدد خیلی از زباله ها علاوه بر كاهش مصرف، 95 درصد آلودگی خاك می گردد.
وی به آموزش چهره به چهره و تاثیر گذاری آن در خانواده تصریح كرد و اظهار داشت: امیدواریم همه افراد نسبت به دور ریز زباله، تفكیك زباله از مبدل و جداسازی زباله های تر و خشك به منظور بازیافت موارد مورد استفاده نظیر كاغذ، پلاستیك، شیشه و... اقدام نمایند.
7177/6119


1397/05/20
15:05:14
2.5 / 5
2266
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظام کارزانی:

با سلام و احترام
لطفا خبر درست را درج فرمایید گفته های بنده(کارزانی) در جلسه به شرح ذیل است و اعداد و ارقام و جمله بندی بعضی موارد صحیح نمیباشد.
متن خبر ایرنا با کمی اصلاحات ارسال میشود

کد خبر: 82997411 (6614999) ایرنا
حدود70 درصد زباله های اداری کشور کاغذ است
ایلام - ایرنا - معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام گفت: حدود 70 درصد زباله های اداری کشور کاغذ است که موجب لطمه زدن به طبیعت و هدر رفت کاغذ می شود که در صورت بازیافت به حفظ محیط زیست کمک میشود.
بازیافت کاغذ، منابع اقتصادی، عدم وابستگی در جهت واردات خمیر کاغذ، کاهش آلودگی، جلوگیری از قطع درختان و کاهش تولید زباله را به دنبال خواهد داشت.
هر تن کاغذ، یک متر مکعب از فضای دفن زباله را اشغال می‌کند.
به گزارش ایرنا، نظام کارزانی در کارگاه آموزشی مدیریت پسماند اظهار داشت: کارخانه بازیافت کاغذ در محل شهرک صنعتی ششدار ایلام توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و مشغول فعالیت است.

وی افزود: به منظور بازیافت کاغذ و پیشگیری از دور ریز و هدر رفت آن سعی می شود که اطلاع رسانی لازم از طریق رسانه ها به همه کارکنان ادارات و سایر افراد جامعه صورت گیرد تا با تفکیک کاغذهای باطله آنرا به پیمانکار بازیافت تحویل دهند تا برای تهیه خمیر کاغذ به کارخانه بازیافت ارسال شود.
تهیه کاغذ از کاغذهای بازیافتی، ۳۰ تا ۵۵ درصد انرژی کمتری نیاز دارد و ۹۵ درصد آلودگی کمتری ایجاد میکند
معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام ادامه داد: هر تن زباله حدود 400 متر مكعب گاز گلخانه اي دي اكسيد كربن متصاعد مي كند و همچنین از هر تن زباله 400 تا 600 ليتر شيرابه خارج مي شود كه مي تواند تاثير خطرناكي روي آب و خاك داشته باشد و میزان آلودگی شیرابه 35 برابر آلودگی فاصلاب شهری است.
کارزانی به عوارض استفاده از کیسه پلاستیکی اشاره کرد و گفت: کیسه های پلاستیکی لطمه زیادی به محیط زیست وارد می کند. كيسه ها و ظروف پلاستيكي امروزه عامل بزرگترين مشكلات زيست محيطي هستند. و علاوه بر زشتی و آلودگی طبیعت موجب مشکلات عدیده ای نیز می شود زیرا زمان تجزیه و بازیافت آن در طبیعت یک پروسه طولانی است.
وی به خطر رها کردن و سوزاندن زباله و عوارض آن در طبیعت اشاره کرد و افزود: انباشته شدن زباله در محل و شهرها باعث افزایش تعداد جانواران موزی که ناقل بیماری هایی نظیر حصبه ، سل و ... هستند، می شود.
معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام افزود: همچنین رها کردن بعضی لوازم برقی و باطری در طبیعت به علت داشتن سرب، جيوه و كادميوم خطرناک بوده همچنين تعويض خانگي روغن موتور ماشين و جاري كردن آن در فاضلاب شهري به دليل وجود مواد سمي باعث آلودگي آبها مي شود..
کارزانی به تفکیک و جداسازی زباله از مبدا تاکید کرد و گفت: در صورت تفکیک پسماندهای خشک از مبدا به دلیل آلوده نبودن به شیرابه و روغن های خوراکی و...از کیفیت بالایی برای بازیافت برخوردارند.
وی به آموزش چهره به چهره و تاثیر گذاری آن در خانواده تاکید کرد و گفت: امیدواریم همه افراد نسبت به دور ریز زباله، تفکیک زباله از مبدأ و جداسازی زباله های تر و خشک به منظور بازیافت مواد مورد استفاده نظیر کاغذ، پلاستیک، شیشه ، فلز و ... اقدام کنند
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است