دانشكده محیط زیست دوره های آزمایشگاه معتمد برگزار می نماید

دانشكده محیط زیست دوره های آزمایشگاه معتمد برگزار می نماید

حیوان خانگی بگیر: كرج- رئیس دانشكده محیط زیست اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه امضا شده بین سازمان حفاظت محیط زیست و دانشكده از این پس دوره های آموزشی آزمایشگاه های معتمد را در این مركز علمی برگزار خواهیم كرد.


دكتر اسكندر امیدی نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: به منظور اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست و مبحث پایش مستمر منابع آب، خاك و هوا و به استناد ماده 123 قانون برنامه ششم توسعه، دوره های آموزشی ویژه ای تعریف و طراحی شده است كه طبق برنامه اجرا می گردد.
وی تصریح كرد: بر مبنای آئین نامه خود اظهاری در پایش آلودگی محیط زیست و شیوه نامه آزمایشگاه های معتمد كه صدور، تمدید و ارتقاء گواهینامه آزمایشگاه های معتمد را منوط به اجبار آموزش و ارتقا توانمندی پرسنل آزمایشگاه معتمد دانسته این دوره ها برگزار می گردد.
رئیس دانشكده محیط زیست با اشاره به اینكه یكی از درس های اشتباهات فراوان زیست محیطی در سال های گذشته، ترس از كاربست تكنولوژیهای نوین در برخورداری، پایش و ارزیابی فعالیتهای زیست محیطی بود، بیان داشت: به عبارت دیگر لازمه اجتناب از مسائل زیست محیطی، نفی صنعتی شدن و توسعه اقتصادی نیست كه این خود، عین پاك كردن صورت مسئله است.
امیدی نیا اظهار داشت: یكی از ابزارهای مهم در برخورداری متوازن از نعمات محیط زیستی استفاده از تكنولوژی نوین و آموزش های روزآمد مرتبط می باشد چونكه حفاظت علمی و برخورداری متناسب از فرصت های محیط زیست یكی از اهداف مهم توسعه پایداراست.
وی با اشاره به اینكه تفاهم نامه مذكور فی درخلال معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و دانشكده محیط زیست منعقد شده، بیان داشت: دانشكده محیط زیست با همكاری دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در تاریخ های 12 الی 14 شهریور ماه دوره آموزشی سنجش آلاینده های خروجی دودكش منابع ثابت را به مدت 3 روز برگزار خواهد نمود.
امیدی نیا اضافه كرد: طبقه بندی آلاینده های هوا در خروجی منابع ثابت، آشنایی با نحوه تولید و انتشار ذرات خروجی از منابع ثابت، آشنایی با فرایند احتراق و گازهای ناشی از آن، آشنایی با اصول نمونه برداری و روش های مختلف نمونه برداری، تجزیه، محاسبه و آنالیز گازهای خروجی دودكش و انطباق نتایج آنالیز با استانداردهای موجود ملی و بین المللی و همینطور روش های صحیح گزارش دهی و انجام آزمایشی عملی از مهمترین سرفصل هایی هستند كه در این دوره آموزشی به فراگیران آموزش داده خواهد شد.
دانشكده محیط زیست در بهار امسال علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی محیط بانان بدو خدمت، كارگاه آموزشی تربیت مربی با مبحث دانش حقوقی نیروهای اجرایی محیط زیست و دوره دو روزه تربیت مربی با مبحث دامپزشكی را برگزار كرد.
6156/ 6155


1397/05/25
20:28:02
5.0 / 5
2299
تگهای خبر: آموزش , تربیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است