البرز نشست می كند؟

البرز نشست می كند؟

حیوان خانگی بگیر: مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان البرز اظهار داشت: هم اكنون در بعضی مناطق استان البرز، سالانه با نشست 15 سانتیمتری زمین مواجه هستیم و اگر جلوی برداشت بی رویه و غیرمجاز از آب های زیرزمینی گرفته نشود این نشست بیشتر هم خواهد شد.


داوود نجفیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به اینكه در چنین وضعیتی آیا خطر فروچاله البرز را هم تهدید می كند یا خیر اظهار داشت: به علت محدود شدن تغذیه سفره های زیرزمینی و افزایش بارگذاری بر روی آبخوان ها، فروچاله البرز را تهدید می كند و اگر اقدام موثری در این زمینه صورت نگیرد احتمال وقوع فروچاله در البرز هم وجود دارد.
وی ضمن ابراز نگرانی در مورد تأمین آب شرب در استان البرز اظهار نمود: تأمین آب شرب در البرز بیشتر به منابع زیرزمینی وابسته است ازاین رو با عنایت به وضعیت نامناسب سفره های زیرزمینی و روند رو به رشد مصرف، نگرانی برای تأمین آب وجود دارد و اگر مشاركت مردم را نداشته باشیم در سال های آتی با مشكل مواجه خواهیم شد.
نجفیان اضافه كرد: طبق آخرین برآورد، 87 درصد سد كرج پر است و 160 میلیون مترمكعب آب در پس این سد ذخیره است؛ این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد كاهش را نشان داده است.
وی بیان كرد: سد طالقان هم هم اكنون 304 میلیون مترمكعب ذخیره آبی دارد؛ این یعنی 73 درصد از ظرفیت این سد پر است كه نسبت به سال قبل با كاهشی 14 درصدی همراه بوده است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان البرز در مورد میزان بارندگی استان از ابتدای سال زراعی تابحال تصریح كرد: از مهرماه سال قبل تابحال به صورت میانگین 358 میلیمتر بارندگی در البرز رخ داده است؛ این رقم در مدت مشابه سال قبل 411 میلیمتر بود كه نشان از كاهش 13 درصدی بارش ها در طول امسال دارد.
نجفیان در انتها تصریح كرد: ما در حوزه آب به مشاركت جدی مردم نیاز داریم.1397/06/03
15:22:15
5.0 / 5
2558
تگهای خبر: آب , بارندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است