كشتار بی سابقه فیل ها در بوتسوانا

كشتار بی سابقه فیل ها در بوتسوانا

حیوان خانگی بگیر: حدود ۹۰ لاشه فیل در نزدیكی یك منطقه حفاظت شده حیات وحش در كشور بوتسوانا كشف شده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بررسی های هوایی سازمان زیست محیطی "فیل ها بدون مرز" حاكی از شكار ۸۷ راس فیل در ماه های اخیر است كه عمدتاً به علت عاج های ارزشمندشان توسط شكارچیان شكار شده و سپس این عاج ها در بازار سیاه به فروش می رسد.
بنیانگذار این سازمان زیست محیطی این كشفیات را شوكه كننده خوانده و اعلام نموده كه این كشتارها با این مقیاس تابحال در سراسر آفریقا بی سابقه بوده است. لاشه این فیل ها كه عمدتاً در نزدیكی منطقه حفاظت شده حیات وحش "دلتای اوكاوانگو" یافت شده همگی تازه بوده و از آن حكایت می كند كه این حیوانات طی سه ماه گذشته كشته شده اند. انتظار می رود با بررسی های بیشتر تعداد این لاشه ها افزایش یابد.
در ماه مه میلادی بوتسوانا واحد ضد شكار خویش را خلع سلاح كرده و اعضای پارلمان آن مبادرت به لغو ممنوعیت شكار فیل ها كردند. حامیانِ آخر دادن به این ممنوعیت آن را ضروری می دانند چون كه معتقدند جمعیت فیل ها افزایش یافته و برخی ناسازگاری ها میان جمعیت انسانی و حیات وحش بر صنعت گردشگری تاثیرات منفی گذاشته است.
در ماه ژوئیه سازمان "فیل ها بدون مرز" در نامه ای به رئیس جمهوری بوتسوانا خواهان رسیدگی سریع به قاچاق غیرقانونی حیات وحش در بوتسوانا شد. اما بعد از دریافت پاسخ های غیرقابل قبول و ناموجه این سازمان نسبت به مقامات این كشور ابراز ناامیدی كرد.
دستگاه های ردیابی نشان داده است فیل های خیلی از آنگولا، نامیبیا و زامبیا به بوتسوانا می آیند و شكارچیان در بوتسوانا به علت آزاد بودن شكار دست به كشتار این فیل ها می زنند و این روند ۱۳۰ هزار راس فیل باقی مانده در این كشور را به شدت در معرض خطر قرار می دهد.
به گزارش نیوزویك، سازمان جهانی حیات وحش (WWO) تقاضای بالای عاج را عامل اصلی شكار فیل ها دانسته است. بنابر اعلام بنیاد حیات وحش آفریقا سالانه ۳۵ هزار فیل كشته می شوند و هر عاج به قیمت ۱۰۰۰ دلار در بازار سیاه به فروش می رسد.1397/06/14
13:41:55
5.0 / 5
1928
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است