برای نخستین بار؛

عقاب دریایی در پناهگاه حیات وحش یخاب تصویربرداری شد

عقاب دریایی در پناهگاه حیات وحش یخاب تصویربرداری شد

حیوان خانگی بگیر: كاشان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل اظهار داشت: گونه كمیاب عقاب ایران معروف به عقاب دریایی دم سفید برای اولین بار در پناهگاه حیات وحش یخاب این شهرستان مشاهده و تصویربرداری شده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، الهیار دولتخواه روز پنجشنبه به خبرنگاران بیان كرد: عقاب استپی هم در كنار عقاب دریایی دم سفید در 2 روز گذشته مشاهده شده كه با عنایت به پراكنش و مسیر مهاجرتی آنها، حضورشان در شهرستان آران و بیدگل بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی اضافه كرد: گزارش های اندكی در سال های گذشته از عقاب دریایی دم سفید (Haliaeetus albicilla) از بزرگترین عقاب های ایران و جزء گونه های تحت حفاظت ثبت شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل افزود: عقاب دریایی دم سفید در لیست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) طبقه بندی شده و در كنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر (در زیر طبقه Appendix II) قرار دارد.
یخاب با برخورداری از گوناگونی زیستی و وجود گونه های ارزشمندی مانند پلنگ، یوزپلنگ، كاراكال، جبیر، شاه روباه و چند گونه پرارزش دیگر با وسعت 271 هزار هكتار از سال 1392 منطقه شكار ممنوع اعلام گردید و سال 1396 هم به پناهگاه حیات وحش ارتقا یافت.
پناهگاه حیات وحش یخاب در شمال شرقی شهر ابوزیدآباد از توابع بخش كویرات شهرستان آران و بیدگل قرار دارد.
شهرستان آران و بیدگل در فاصله 6 كیلومتری كاشان و 215 كیلومتری شمال اصفهان واقع است.
7472/8123


1397/06/16
00:47:58
5.0 / 5
2664
تگهای خبر: آب , محیط زیست , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است