ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور

حیوان خانگی بگیر: تهران-مدیركل پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: از امروز شنبه سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب وارد كشور می گردد كه باعث بارش شدید باران در نیمه شمالی كشور خواهد شد.


مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: این سامانه ابتدا شمال غرب، غرب و به تدریج غرب سواحل خزر، دامنه های زاگرس، ارتفاعات دامنه های البرز و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شرق فارس، غرب و جنوب كرمان و شمال هرمزگان را در بر می گیرد كه رگبار و رعد و برق و وزش باد را به دنبال دارد.
وی تصریح كرد: امروز بارش در نیمه شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، رشت و اردبیل شدت بیشتری دارد و فردا این سامانه در بعضی از نقاط شمال غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و بعدازظهر فردا در ارتفاعات و دامنه های زاگرس، مركز كشور، بخش هایی از فارس، شمال هرمزگان و جنوب كرمان بارش پراكنده گاهی رعد و برق را به دنبال خواهد داشت.
حقیقت افزود: دوشنبه سواحل شمال، شمال شرق، ارتفاعات و دامنه های البرز، كرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان انتظار رگبار و رعد و برق داریم.
وی اظهار داشت: كلزا كاران در مناطق معتدل و سردسیر كشور نسبت به كاشت كلزا سریعتر اقدام نمایند.
حقیقت اضافه كرد: طی روز گذشته بعدازظهر و دیشب درخوی، دیلمان، بندر گز، رشت، فورگ داراب در استان فارس، سرعین، لار، فسا، قیر و كارزین در استان فارس بارش باران داشتیم.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنك ترین نقاط كشور
مدیر كل پایش سازمان هواشناسی اضافه كرد: در تهران هم در خلال امروز و فردا در ساعات بعدازظهر توقع بارش پراكنده داریم و كمینه هوای امروز بامداد پایتخت 19 درجه بود، بیشینه دمای روز گذشته تهران 27 درجه بود كه امروز به 29 درجه می رسد.
حقیقت اظهار داشت: روز گذشته شوش و بندر ماهشهر با 46 درجه سانتی گراد گرمترین و امروز بامداد بهار در استان همدان، ورزقان، شهركرد، لاله زار در استان كرمان، فاروج در خراسان شمالی، تكاب و سربیشه در استان خراسان جنوبی با 6 درجه خنك ترین مقاط كشور بودند.
علمی 9014**1440


1397/06/31
12:58:40
5.0 / 5
2028
تگهای خبر: بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است